Spojte se s námi


Novinky

Ruská ambasáda v Jihoafrické republice tvrdí, že na Ukrajině probíhají boje proti nacismu. Na lež zareagovali Němci

Publikováno

dne

Rusko stále pokračuje ve své agresi vůči Ukrajině. Kromě toho, že jej za to většina světa odsuzuje a trestá, se však najdou i státy, které na situaci nijak nereagují. Toho ruské ambasády využívají ke své propagandě, například v Jihoafrické republice. Němci pohotově kontrovali.

Ukrajina se statečně brání ruské invazi a srdnatě vzdoruje. Na její straně stojí většina světa, dokonce i nemalé množství Rusů, kteří navíc ve své domovině proti válce protestují, čímž se vystavují nebezpečí.

Některé státy na situaci prozatím nereagovali. Například v Jihoafrické republice nadále funguje ruská ambasáda, která se neštítí šířit svou propagandu na sociálních sítích. Dokonce má několik podporovatelů.

„Milí sledující, obdrželi jsme velké množství dopisů vyjadřujících solidaritu od Jihoafričanů, jak od jednotlivců, tak organizací. Vážíme si Vaší podporu a jsme potěšeni, že dnes stojíte při nás, když Rusko, stejně jako přes 80 lety, bojuje proti nacismu na Ukrajině,“ stojí v příspěvku na Twitteru ruské ambasády v Jihoafrické republice.

Příspěvek získal přes 20 tisíc lajků, dočkal se však mnoha negativních a kritických reakcí. Dokonce na něj zareagovala německá ambasáda sídlící rovněž v Jihoafrické republice.

„Omlouváme se, ale v tomto případě nemůžeme zůstat zticha. Je to příliš cynické. To, co Rusko na Ukrajině dělá, je vraždění nevinných dětí, žen a mužů pro svůj vlastní zisk. Rozhodně to není boj s nacismem. Styďte se všichni, kdo této lži propadne. (Bohužel, my jsme na nacismus experti.)“ stojí v reakci německé ambasády.

Reakce německé ambasády si získala mnohem větší podporu než původní vyjádření té ruské. Navíc si toho díky ní všiml větší počet lidí, což pro Rusko pochopitelně není dobrou vizitkou.

Zdroj: Twitter, Ruská ambasáda v JAR

Oblíbené