Spojte se s námi


Kultura

Rozvod po 41 letech! Hlavní skladatel skupiny ABBA Björn Ulvaeus bude opět svobodný

Publikováno

dne

Člen legendární ABBY Björn Ulvaeus (76) se po 41 letech rozvádí se svojí manželkou Lenou Kallersjö (73). I nadále ale zůstávají přátelé a těší se ze svých vnoučat.

Jsou to přitom pouhé dva roky, kdy pro magazín Weekend uvedl: „Je mi pětasedmdesát a pořád dokážu mít sex čtyřikrát týdně.“

Švédského muzikanta tak čeká již druhý rozvod. Jeho první ženou se stala kolegyně z kapely ABBA Agnetha Fältskog, se kterou byli svoji mezi lety 1971 – 1979. Spolu vychovávali dceru Lindu (48) a syna Petera (44).

S druhou manželkou se vzali jen pár měsíců po rozvodu s Fältskog, konkrétně v roce 1981. Mají spolu dcery Annu (35) a Emmu (40). Někteří se domnívají, že právě to byl jeden z hlavních důvodů, proč se kapela následně rozpadla.

Švédská skupina ABBA se dostala na výsluní v roce 1974, kdy s písní Waterloo zvítězila na soutěži Eurovision Song Contest. V roce 1983 oznámila pauzu, která trvá dodnes.

Zpěvačky Fältskog a Lyngstad se po rozpadu skupiny věnovaly sólové dráze a každá vydala i své desky. U hudby ale zůstali i mužští členové. Ti se mimo jiné podíleli na vzniku muzikálu Mamma Mia!

V září minulého roku kapela ohlásila návrat. Na koncertech však vystupují pouze jejich digitální hologramy. Po 40 letech také vydala nové album, které nese název Voyage.

Podle britské společnosti Official Charts Company se během prvního týdne prodalo 204 tisíc kusů. Album se stalo jedním z nejrychleji prodávaných alb minulého roku.

Zdroj: Super, Weekend, Charts Company

Oblíbené