Spojte se s námi


Novinky

Rok 2021 ve vyhledávání aneb Co lidi hledali na Google

Publikováno

dne

Funkci Google trends využívá mnoho lidí především pro pracovní účely, ovšem každoroční shrnutí těch nejhledanějších výrazů nám přináší zajímavý pohled na předchozí rok. Pojďme se tedy podívat, co Češi hledali v roce 2021 na Google nejvíce.

Vyhledávač zaznamenal minulý rok nejvíce dotazů na „Sčítání lidu“, které následovalo „Euro 2021“ a „Bitcoin“. I pandemie koronaviru se stále projevovala ve velkém a „Registrace očkování“ se umístila na čtvrtém místě. Pátým nejvyhledávanějším výrazem poté byly „Volby“.

Mezi osobnostmi byl nejvyhledávanější Miloš Zeman, kterého následoval Dominik Feri, jenž si do své aféry užíval velké oblíbenosti díky svým sociálním sítím, které sledovala velká spousta především mladých lidí, když věcně informoval o novinkách z politiky. Mezi dalšími nejvyhledávanějšími pak byli Pavel Trávníček, Petr Fiala a Adam Ondra.

V minulém roce jsme se ovšem museli rozloučit také s několika osobnostmi. Nejvíce lidi v Google vyhledávali jména: Petr Kellner, Libuše Šafránková, Miro Žbirka, Hana Maciuchová a Princ Philip.

Google vyhledávač samozřejmě lidi využívají k tomu, aby se dozvěděli něco nového, ale mnozí v něm vyhledávají pomoc, určitým symbolem dnešní doby se tak stalo slovo „Jak?“.

Nejvyhledávanější „Jak“ tak bylo „Jak dlouho platí antigenní test“ a poté pro někoho možná velmi překvapivě „Jak vzniká tornádo“.

Třetí místo obsadil dotaz „Jak dlouho trvá karanténa“, což se určitě očekávalo, ovšem nad „Jak vybrat běžky“ už se možná pozastaví mnoho z vás.

Mezi dalšími nejhledanějšími „Jak“ najdeme „Jak koupit bitcoin“, „Jak uplést pomlázku“, „Jak napsat životopis“, „Jak vydělat peníze“ a „Jak rychle zhubnout“.

Kdyby vás poté zajímala nejvyhledávanější slova celosvětově, tak pro zajímavost můžete navštívit stránku Google trends, pouze prozradím, že pět nejvyhledávanějších dotazů se týkalo sportu a velmi tomu přispěla Indie.

Zdroj: Google trends

Oblíbené