Spojte se s námi


Novinky

Reakce na cenu benzínu a nafty! Vláda řeší zrušení silniční daně či přimíchávání biosložky do paliva

Publikováno

dne

Růst cen pohonných hmot v České republice je vskutku výrazný. Vláda se tak rozhodla tento stav řešit, nebo jej alespoň prodiskutovat. Nechystá se sice žádné zastropování cen, přesto určité řešení má. Jaké?

Během týdne narostly ceny pohonných hmot o 10 korun. Od začátku ruské invaze na Ukrajině se ceny natolik zvyšují, že lidé vyzývají vládu k řešení.

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšládová řekla České televizi, že se neuvažuje o zastropování cen paliv, o kterém mluvilo opoziční ANO.

Údajně se ale bude diskutovat o zrušení silniční daně a také přimíchávání biosložky do pohonných hmot.

Pokud by se tak nestalo, dalo by se totiž očekávat i navýšení cen jízdného ve veřejné dopravě, což by se obyvatel dotklo ještě více.

„Zvýšení ceny pohonných hmot představuje pro většinu dopravních podniků zásadní problém. Při jejich spotřebě se zdražení v řádu korun za litr nafty v součtu projeví jako nárůst nákladů v řádech milionů korun,“ řekla mluvčí sdružení Linda Hailichová ČT.

Je tedy otázkou, zda bude muset k tomuto kroku v bližší budoucnosti dojít. Zatím se ale žádné zdražení údajně nechystá.

Nastalo by k tomu teprve tehdy, jakmile by současná situace a trend vývoje ceny pokračoval i v dalších měsících. Potvrdil to například ředitel dopravního podniku v Pardubicích.

Zdroj: Česká televize

Oblíbené