Spojte se s námi


Cestování

Ráj na zemi? Tenerife je ideální destinací pro letní dovolenou! Nabízí romantiku, nádhernou přírodu a mnoho zábavy

Ráj na zemi – i takto je mnohými turisty popisováno nejen Tenerife, ale vlastně celé Kanárské ostrovy. Právě Tenerife totiž nabízí snad vše, co by ideální, potažmo vysněná dovolená měla mít. Od odpočinku na pláži, přes krásné historické oblasti, až po hiking v nádherné přírodě. Co všechno mohou turisté na Tenerife navštívit?

Publikováno

dne

Ráj na zemi – i takto je mnohými turisty popisováno nejen Tenerife, ale vlastně celé Kanárské ostrovy. Právě Tenerife totiž nabízí snad vše, co by ideální, potažmo vysněná dovolená měla mít. Od odpočinku na pláži, přes krásné historické oblasti, až po hiking v nádherné přírodě. Co všechno mohou turisté na Tenerife navštívit?

Pokud vám nevadí utratit za letní dovolenou nemalou částku, Tenerife je zkrátka jistota. Proč? Celoročně je na tomto ostrově krásné počasí, v průměru zhruba 24 °C. Není tedy divu, že je o tuto destinaci vskutku velký zájem, a to nejen ze strany českých turistů.

Dovolená na Kanárských ostrovech má prostě a jednoduše vše. Kromě výše zmíněného si páry užijí i notnou dávku romantiky. Co se týče ceny, je nutné vzít v potaz mnoho faktorů, ostatně jako při jiných zájezdech.

A to především, jestli se na Tenerife vydáváte tzv. na vlastní pěst nebo využíváte služeb cestovní kanceláře. V prvním případě je to z hlediska ceny opravdu velice individuální, v tom druhém už se dá více od lecčeho odrazit. A samozřejmě také záleží na vaší představě letní dovolené.

O ubytování na Tenerife skutečně není nouze

Například čtyřhvězdičkový a velmi chválený hotel Be Live Experience Orotava ve středisku Puerto de la Cruz na severu Tenerife s all inclusive a na sedm nocí vyjde zhruba na 50 tisíc korun. Nedaleko od něj se nachází další oblíbený hotel Alua Tenerife, byť je ještě o několik tisíc dražší.

Na jihu je pak velmi oblíbenou oblastí Costa Adeje. Za například čtyřhvězdičkové hotely se stejnými parametry si ale připlatíte. V tomto případě se pohybujeme v částkách nad 60 nebo 70 tisíc Kč. Užitečnou a používanou záležitostí jsou autopůjčovny, přičemž speciální na Tenerife jej mnoho recenzentů doporučilo využít.

Na základě osobních zkušeností většiny českých turistů je nejdůvěryhodnější autopůjčovnou Cicar. Po klientech často nevyžadují ani kreditní kartu, na bankovním kontě ani neuvidíte žádnou blokaci v důsledku jakési zálohy. Celý ostrov díky skvělé přístupnosti a kvalitní dálnici objedete autem za zhruba hodinu a půl. A dostanete se prakticky na všechna atraktivní místa.

Zoologické zahrady

Jaká místa tedy na Tenerife navštívit? Opět a zase – záleží opravdu na preferencích každého z turistů, tudíž některá z doporučení zkrátka nemusí být pro vás. Pokud ale máte rádi ZOO, Tenerife disponuje takřka čtyřmi zoologickými zahradami.

Jeden kilometr od věhlasného střediska Puerto de la Cruz se nachází Loro Parque, který nabízí jednu z největších atrakcí celých Kanárských ostrovů. Organizátoři zde každodenně uvádějí vystoupení delfínů, kosatek, show lachtanů, vystoupení papoušků.

Co se dalších zvířat týče, Loro Parque nabízí například gorily, jaguáry, obří želvy či mořské akvárium, kde v proskleném tunelu můžete pozorovat žraloky či korálové útesy. Vidět byste určitě měli i velkou zahradu s orchidejemi.

Zoologické zahrady, respektive parky jsou na Tenerife vskutku specifické. V Jungle Parque o rozloze 7,5 hektarů žije přes 500 zvířat a je kombinací zoologické a botanické zahrady. Vidět zde můžete například bílé lvy, krokodýly či pandu červenou. Procházka džunglí obsahuje také vodopády či nebo jeskyně.

Nedaleko odtud se nachází zábavní středisko Camel Parque, načež jak už z názvu vyplývá, nabízí opravdu specifický, a troufneme si říci nezapomenutelný zážitek. Kromě toho, že na tomto místě můžete vyzkoušet typické kanárské jídlo a vidět mnoho hospodářských zvířat, čeká na vás také jízda na dromedárovi.

Poslední zoologickou zahradou je Monkey Parque, ta ale není příliš rozsáhlá. A jak opět z názvu vyplývá, tato ZOO se specializuje především na chov opic a jiných primátů. K vidění jsou napříkad šavlozubé mandrily, giboni nebo kočkodani.

Národní park Teide

Zřejmě hlavním tahákem Tenerife pro všechny turisty je národní park Teide, kde se nachází i nejvyšší hora Španělska Pico del Teide. Kromě ní ale mohou návštěvníci obdivovat zvláštní čedičové útvary a druhy kaktusů, které se nikde jinde na světě nevyskytují.

Na Pico del Teide můžete vyjít buď pěšky nebo se svézt lanovkou. Nutno podotknout, ta míří až do výšky 3 555 m. n. m.

Ovšem ten výhled stojí za to. Pro páry je to zejména při západu slunce jedna z nejromantičtějších věcí, kterou mohou v životě zažít.

Akvaparky

Nejlepším akvaparkem na světě je podle mnohých Siam Parque, kde najdete například tobogán s uzavřenou podvodní pasáží mezi krokodýli.

Nechybí adrenalinové klouzačky, největší socha draka nebo bazén s umělým vlnobitím, kde můžete i serfovat.

Rovněž jedním z nejlepších akvaparků na světě, to je Aqualand Costa Adeje. Jeho hlavní předností jsou velice rozmanité tobogány a skluzavky, kromě toho ale nabízí také jednu z nejlepších show delfínů na světě.

Tento akvapark se nachází mezi slavnými středisky Costa Adeje a Playa de las Américas, přičemž na své si tady díky vodnímu hradu přijdou také děti.

Pakliže se chcete třeba i se svými ratolestmi vydat na jeden den do zábavního parku, Aqualand Costa Adeje je tou správnou volbou.

La Laguna

Město San Cristóbal de la Laguna vzniklo už v 15. století a od svého počátku bylo dokonce hlavním městem ostrova Tenerife.

K hlavním památkám se řadí katedrála Panny Marie Pomocné, najdete zde ale také mnoho měšťanských domů a starobylých paláců.

S tak velkým množstvím památek, jako jsou například ještě klášter sv. Kláry z Assisi a klášter sv. Kateřiny Sienské nebo královská svatyně Cristo de La Laguna, není divu, že je toto historické město zapsáno na seznamu UNESCO.

Los Gigantes

Opět jedna z nádher ostrova Tenerife. Skaliska Los Gigantes dosahují výšky 800 metrů a patří do přírodní rezervace Parque Rural de Teno.

Los Gigantes není tak navštěvovanou oblastí jako národní park Teide, své kouzlo ale určitě má. Mimochodem také proto, že po vlastních je velmi těžké se k Los Gigantes dostat. Nejlépe se totiž ke skaliskům dostanete lodí po moři.

Prohlédnout si je ale také můžete po silnici, které se kroutí ve vnitrozemí, avšak právě v tomhle například spočívá ono výše zmíněné půjčení vozidla.

Tenerife má opravdu mnoho co nabídnout. Nejzelenější oblastí na tomto ostrově jsou Anaga Mountains, jež leží na severovýchodě. Naprosto ideální pro hiking, respektive pořádný turistický výšlap. Naprosto úchvatnou záležitostí je také možnost prozkoumání okolního moře, ať už ve člunu nebo se přímo potápět.

Tipů, co vše je možné navštívit je skutečně hodně. Jedno je ale jisté. Pokud se na Tenerife vydáte, chybu rozhodně neuděláte, ba právě naopak. Je to totiž dost možné, že se právě tato dovolená stane jednou z nejlepších ve vašem životě.

Zdroje: Canaria info, Tenerife travel guide, YouTube, Loro Parque

Oblíbené