Spojte se s námi


Novinky

Putin zpochybnil legitimitu ukrajinské vlády. Pochvaluje si posílení ruské suverenity

Publikováno

dne

Vladimír Putin ve středu promluvil na ekonomickém fóru ve Vladivostoku a vyjádřil se i k situaci na Ukrajině. Zaznělo několik vět, kterými pobouřil západní svět. To ovšem není překvapení.

Už od 24. února probíhá ruská invaze na Ukrajinu, nicméně vůbec neprobíhá podle plánu. Ukrajinci silně vzdorují a aby toho nebylo málo, dokonce se místy uchylují k ofenzivě.

Rusko je terčem nejrůznějších sankcí a třebaže tvrdí, že jej to nijak nepoškozuje, opak je pravdou. Unikají další a další dokumenty, které to potvrzují. Nicméně ruská propaganda dělá maximum, aby problémy zakryla.

Stejně tak se Rusové snaží zakrýt páchání válečných zločinů na Ukrajině. Prezident Vladimir Putin nyní navíc přišel s velmi odvážným prohlášením, kterým se snaží „omluvit“ své kroky.

V Kyjevě je podle jeho slov nelegitimní režim, a to od převratu v roce 2014. Mimo to odmítá, že by snad Rusko porušovalo mezinárodní právo.

Putin se také vyjádřil k prohlášením, podle nichž svou invazí na Ukrajinu Rusko značně utrpělo a naopak nic nezískalo. On to vnímá opačně. „Pokud jde o to, co jsme získali, tak hlavním ziskem bylo posílení naší suverenity,“ cituje jej agentura Reuters.

„Naší věcí je bránit naše zájmy a to budeme dělat důsledně. Nikdo o tom nesmí pochybovat,“ dodal ruský prezident.

Zdroj: Reuters, ČTK

Oblíbené