Spojte se s námi


Novinky

Putin vyslal rozkaz, který uvedl jaderné síly Ruska do pohotovosti

Publikováno

dne

Ruská agrese na území Ukrajiny nejenže se stále zvyšuje, prezident Vladimir Putin navíc tomuto válečnému konfliktu přidává další grády. V nedávném čase totiž vydal rozkaz, který má uvést do pohotovosti ruské jaderné síly.

„Západní země nejenže podnikají nepřátelské akce proti našemu státu v ekonomické sféře, nejvyšší představitelé Severoatlantické aliance navíc učinili agresivní prohlášení týkající se naší země,“ prohlásil ruský prezident po nedělní poradě v Kremlu, jehož slova cituje server Novinky.

Na kolik je jednání prezidenta Putina adekvátní vůči sankcím, jež Rusku udělila EU, není příliš těžkou otázkou.

Zatímco se země NATO snaží zastavit vzniklý válečný konflikt onou diplomatickou cestou, Putin zatím na vše odpovídá silou a nyní vyhrožuje nejen Ukrajině, nýbrž i celé Evropě.

Nejen Putin, ale i Dmitrij Medveděv (místopředseda Rady bezpečnosti a předseda vládní strany Jednotné Rusko – pozn. red.) označil sankce EU za zcela nespravedlivé, Západ také podle slov Putina přijímá proti Rusku nelegitimní sankce.

Udělením rozkazu, jež uvádí ruské jaderné síly do pohotovosti dochází k další eskalaci tohoto válečného konfliktu, od kterého ostatně stále nevíme, co vlastně čekat.

Ruská vojska se aktuálně stále snaží o dobytí Kyjeva, jakožto hlavního města Ukrajiny. Tento cíl se ovšem Rusům stále nepodařil naplnit.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský navíc potvrdil, že v Kyjevě zůstává a nehodlá se vzdát.

Zdroje: Novinky, BBC

Oblíbené