Spojte se s námi


Novinky

Putin je válečný zločinec, říká prezident Biden. Chce větší podporu Ukrajiny a tvrdší sankce pro Rusko

Publikováno

dne

Ve svém pondělním prohlášení prezident USA Joe Biden volá po tom, aby byl Vladimir Putin postaven před soud za válečné zločiny související s ruskou invazí na Ukrajinu. Otázkou nyní zůstává, zda dokážou nashromáždit dostatek důkazů.

„Je to válečný zločinec. Ten chlap je brutální a to, co se stalo ve městě Buča je pobuřující a neslýchané. Viděl to úplně každý“ řekl Biden v jednom z posledních rozhovorů, který si v originálním znění můžete pustit v níže uvedeném twitterovém příspěvku.

Americký prezident tak zareagoval na zprávy o masovém zabíjení civilistů právě ve městě Buča, jež se nachází severozápadně od Kyjeva.

Biden také prohlásil, že by prezident Ruské federace měl nést za své činy odpovědnost. V rozhovoru rovněž volá po tvrdších sankcích, které se v blízké době chystá na Rusko uvalit. Podrobnou povahu sankcí ovšem Biden zatím neprozradil.

Jedna z posledních informací každopádně hovoří o tom, že Spojené státy usilují o pozastavení ruského členství v Radě OSN pro lidská práva.

Americká hlava státu se nicméně také rozhodla pro větší podporu ukrajinskému lidu. V tomto případě se hovoří o větší dodávce zbraní na území Ukrajiny.

Prezident Volodymyr Zelenskyj navíc už dříve obvinil ruské vojenské síly ze spáchání genocidy s tím, že Ukrajinci jsou ničeni a vyhlazováni.

Podle serveru CNBC starosta města také uvedl, že během ruské agrese bylo zabito přes 300 jeho obyvatel. Rusko se k těmto obvinění ovšem staví tak, jak pravděpodobně nikoho nepřekvapuje.

Ve městě Buča prý k žádnému zabíjení ukrajinského lidu nedošlo, načež jejich ministerstvo obrany toto označuje za provokaci.

Zdroje: CNBC, CSPAN

Oblíbené