Spojte se s námi


Novinky

Putin invaze na Ukrajinu nelituje, vyjádřil se i k možnosti setkat se s Bidenem. Světu vyhrožuje globální katastrofou

Publikováno

dne

Ruští teroristé stále nepřestávají se svými útoky na Ukrajinu. Vladimir Putin ovšem tvrdí, že další masivní útoky nyní nejsou v plánu. Vyjádřil se i k potenciálnímu setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem, světu pohrozil globální katastrofou.

Začalo to v únoru a stále není konec. Ruská invaze na Ukrajinu ještě trvá, Ukrajinci ovšem vzdorují a počínají si skvěle. Podle různých západních médií je Vladimir Putin s postupem ruské armády nespokojen.

On sám ale tvrdí opak. Nyní se představil v Astaně, hlavním městě Kazachstánu, kde se zúčastnil hned několika summitů. Na tiskové konferenci však prohlásil postup Ruska za správný.

Konfliktu podle svých slov nelituje. Cílem prý není zničit Ukrajinu. Promluvil i o částečné mobilizaci, kterou vyhlásil koncem září. Ta by měla skončit zhruba za dva týdny. Agentura Reuters uvádí, že z očekávaných 300 tisíc lidí bylo mobilizováno 222 tisíc jedinců.

Svět pak stále řeší pondělní masivní útoky na ukrajinská města. Podle Putina ovšem nyní k dalším nedojde. „Teď jsou před námi jiné úkoly,“ nechal se slyšet ruský prezident, jenž má celý ruský terorismus na svědomí.

Za zmínku stojí, že pondělní útoky mají podle Kyjeva na svědomí 19 mrtvých, zraněno mělo být okolo 100 lidí.

Řeč padla i na potenciální setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem. To ale Putin vyloučil, prý není nutné. Mimo jiné nezapomněl vyslat do světa výhružku.

„Přímý střet jednotek NATO s Ruskem by vedl ke globální katastrofě. Doufám, že ti, kdo to říkají, jsou dost chytří na to, aby takové kroky nepodnikali,“ prohlásil na tiskové konferenci Putin.

Zdroj: Reuters, BBC, ČTK

Oblíbené