Spojte se s námi


Cestování

První prázdninový víkend se tradičně nesl v duchu kolon a uzavírek

Publikováno

dne

Přes milion žáků ZŠ, více něž 500 tisíc studentů SŠ a v neposlední řadě i učitelé zahájili své letní prázdniny. První prázdninový víkend se tak tradičně nesl v duchu odjezdů do prázdninových destinací jak u nás, tak v zahraničí.

S větším náporem aut na silnicích a častými uzavírkami se cesty na dovolené protáhly i o několik hodin. Nejvíce českých rodin zamířilo do oblíbené destinace Chorvatsko. Řada dalších i zahraničních rodin pak zamířila do Itálie.

Očekávané komplikace přinesla dálnice D1, především ve směru na Brno a na D3. Velké zdržení čekalo i na řidiče jedoucí směrem na České Budějovice. V hlavní metropoli se tvořily kolony už u Průhonic.

Někteří školáci a rodiče se kolonám vyhnuli. Např. ZŠ U Santošky na Praze 5 ukončila školní rok o týden dříve. Kvůli chystaným opravám skončila o celé 2 týdny dříve i ZŠ v Osicích na Královéhradecku.

Každoročně mají s koncem školního roku více práce i záchranné složky, které se zaměřují především na bezpečné chování dětí během prázdnin. Nejvíce zásahů mají k požárům, které bývají způsobené právě nehlídanými dětmi a jejich pokusy. Dále jsou to i lesní požáry.

Problémovější odjezd na dovolenou mohou řidiči očekávat ještě i v tomto týdnu, kdy se na své cesty vydávají ti, kteří se chtěli vyhnout prvnímu velkému náporu na silnicích.

Nový školní rok začne pro žáky ZŠ, ZUŠ, SŠ a konzervatoří ve čtvrtek 1. září, lze tedy očekávat, že i se začátkem tohoto týdne bude na silnicích rušno a proto je lepší svou zpáteční cestu naplánovat tak, aby jste se kritickým dnům vyhnuli.

Zdroj: Novinky, iDNES

Oblíbené