Spojte se s námi


Novinky

Prezident Zeman se vrací zpět do nemocnice, nakazil se koronavirem

Publikováno

dne

Krátce po svém návratu z nemocnice se prezident Miloš Zeman vrací zpět do Ústřední vojenské nemocnice. Důvod je prostý, Zeman se nakazil koronavirem, v pátek tak nebude jmenovat Petra Fialu premiérem, jak bylo v plánu.

„Prezident republiky Miloš Zeman byl v rámci standardů poskytovatele domácí péče ve čtvrtek v odpoledních hodinách na zámku v Lánech testován na přítomnost onemocnění covid-19. Výsledný test byl bohužel pozitivní.

Proto ve spolupráci s ošetřujícím lékařem profesorem Miroslavem Zavoralem bylo rozhodnuto o převozu pacienta zpět do Ústřední vojenské nemocnice v Praze za účelem řešení této situace. Program prezidenta republiky bude po dobu léčby onemocnění covid-19 pozastaven,“ řekl veřejnosti mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman se tak vrací do Ústřední vojenské nemocnice jen pár hodin poté, co byl propuštěn. Dle dostupných informací jej někdo nakazil v Lánech.

Zemanův stav by neměl být nijak vážný, dle šéfa Zemanova lékařského konzilia Tomáše Zimy je sice pozitivní, ale bez jakýchkoliv příznaků.

Prezident měl v pátek jmenovat předsedu ODS Petra Fialu premiérem, k tomu ale nakonec nedojde a bude se čekat na jeho uzdravení.

Zdroj: Seznam Zprávy

Oblíbené