Spojte se s námi


Novinky

Prezident Zeman přijal demisi vlády Andreje Babiše

Publikováno

dne

Miloš Zeman přijal demisi vlády Andreje Babiše, oznámil to mluvčí Jiří Ovčáček na svém Twitteru. Prezident České republiky nyní očekává, že vládu sestaví Petr Fiala, který se stane premiérem.

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách schválila menšinová vláda ANO a ČSSD demisi, končící premiér Andrej Babiš ji poté podal písemně prezidentovi.

Miloš Zeman ji odpoledne přijal, o čemž informoval na svém twitterovém účtu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman následně pověřil současnou vládu o vykonávání funkcí do té doby, než se ustanoví nová.

„Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve čtvrtek dne 11. listopadu 2021 podle čl. 73 odst. 3 ústavního zákona č. 1/1999 Sb., Ústava České republiky, demisi vlády a pověřil ji vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenování nové vlády,“ uvedl na Twitteru Ovčáček.

Babiš již předem avizoval, že chce udělat polistopadový rekord v podání demise, což se mu tedy podařilo.

Prezident Zeman nyní počítá s tím, že novou vládu sestaví Petr Fiala, který je předsedou ODS a lídrem koalice SPOLU, která vyhrála volby.

Společně s ní půjde do vlády Koalice Pirátů a Starostů, koaliční smlouva je podepsána a čeká se pouze na rozdělení jednotlivých rezortů.

Zdroj: Jiří Ovčáček

Oblíbené