Spojte se s námi


Rady a tipy

Pozoruhodný svět koček: Naučte se svým mazlíčkům porozumět, hodně prozradí ocas či oční kontakt

Máte doma kočku, která je vůdkyní celé domácnosti a často máte pocit, že vy žijete s ní a nikoliv ona s vámi? Kočky jsou všeobecně považovány za velmi individuální a samostatná stvoření. Co jste o nich nevěděli a jak se naučit rozumět jejich řeči?

Publikováno

dne

Máte doma kočku, která je vůdkyní celé domácnosti, a často máte pocit, že vy žijete s ní a nikoliv ona s vámi? Kočky jsou všeobecně považovány za velmi individuální a samostatná stvoření. Tento článek vám prozradí, jak se naučit rozumět jejich řeči.

Kolik spánku je tak akorát? Průměrná kočka spí stejně dlouho jako Dakota Johnson

Médii nedávno proběhla zpráva o tom, že Dakota Johnson spí nejraději alespoň 14 hodin denně. U široké veřejnosti i odborníků to vyvolalo samozřejmě debatu o tom, kolik hodin spánku je pro lidský organismus tak akorát. 

Zatímco u lidí je 14 hodin strávených spánkem šokující, kočky spí v průměru 14 až 16 hodin denně. Třetinu toho, kdy jsou vzhůru, tráví tím, že se starají o svou srst.

Kdy jsou kočky nejaktivnější?

K jakému chronotypu patříte? Jste delfín, lev, vlk, nebo snad medvěd? Právě váš chronotyp ovlivňuje to, kdy jste nejproduktivnější, kdy byste měli jít spát a kdy je pro vás ideální čas na sportovní aktivitu či důležitý meeting.

Zatímco lidé se dělí do několika skupin, kočky spadají do jedné a nejaktivnější jsou za soumraku a při rozbřesku. Proto je mnoho majitelů koček zvyklých na nedobrovolné vstávání nad ránem, kdy je vzbudí jejich čtyřnohý miláček vyžadující pozornost.

Kočka a miska mléka? Spíše přežitek

Téměř v každé pohádce, filmu či seriálu, kde se objeví kočka, automaticky dostane misku s mlékem. Věděli jste ale o tom, že většina koček trpí intolerancí na laktózu? Mléko tak není to nejlepší, co můžete kočce nabídnout.

Naučte se porozumět kočičí řeči

Napadla vás již několikrát myšlenka, o kolik by byl život vlastně jednodušší, kdybyste rozuměli kočičí řeči? Naučit vás mluvit se zvířaty sice neumíme, ale pochopit, co vám chce kočka sdělit, je poměrně snadné. 

  • Když se ocas kočky zkroutí do tvaru připomínajícího otazník, znamená to jediné – kočka si s vámi chce hrát.
  • Všimli jste si toho, že na vás vaše kočka často jakoby zpomaleně mrkne? Oslavujte. Neznamená to, že ji spadlo něco do oka, ale že vás má ráda, cítí se s vámi v bezpečí a chce vám tímto mrknutím dát najevo svou spokojenost a lásku.
  • Často navazujete oční kontakt s pouličními kočkami? To byste pak měli vědět, že kočky to považují za znak ohrožení.
  • Psi při procházkách značkují své území čůráním, kočky si značkují své majitele. Nikoli stejným způsobem jako psi, ale otíráním se o vás svým tělem.
  • Jak poznáte, že vás kočka ráda vidí? Nikoli díky vesele se kmitajícímu ocasu jako je tomu u psů, ale naopak tak, že je kočicí ocas téměř rovný a vypadá jako kdyby vibroval. Kmitající ocas u kočky mimochodem znamená to, že vás má již plné zuby.
  • Jak poznat, že si vaše kočka rozumí s vaším dalším domácím mazlíčkem? Často přes něj zavěšuje svůj ocas, čímž mu dává najevo svou náklonnost. 

Pokud žijete s kočkou, doufáme, že nyní pro vás bude pochopení jejího chování mnohem snazší a váš společný život jednodušší.

Zdroj: cvillecatcare.com, Redakce

Oblíbené