Spojte se s námi


Novinky

Požár v Českém Švýcarsku stále není pod kontrolou! Počet hasičů se navýší

Publikováno

dne

Rozsáhlý požár, který sužuje oblast Českého Švýcarska se stále nedaří uhasit. Od neděle se snaží s požárem bojovat přes 400 hasičů. Pomáhat se však snaží i obyvatelé. Nasazeny jsou letadla i vrtulníky, které se snaží oblast kropit vodou.

Požár, který zasáhl Hřensko a obce Mezná, Mezní Louku nebo Vysokou Lípu u Jetřichovic již zasáhl 1000 hektarů. Kvůli teplému počasí a nedostatku srážek se požárů obávají i okolní obce. Lesy ČR spolu s hasiči začali pracovat na protipožárních pásech.

Jak pro iDNES uvedl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf, dnes se navýší počet hasičů, kteří se budou snažit bojovat s požáry v lesích Českého Švýcarska. Momentálně hasiči zasahují především na skalách v oblasti Hřenska.

Národní park České Švýcarsko je proto zcela uzavřen. Zákaz vstupu do lesů se týká i celého území Ústeckého kraje.

Uzavřeny jsou i úseky pro řidiče, kteří jedou z ČR do Německa, ale i z Německa do Česka. Využít tak mohou dálnici, přechod v Petrovicích nebo na Cínovci. Uzavření se týká i příjezdu po cestě z Jetřichovic do Vysoké Lípy, uzavřena je dále silnice do Mezné a mezní Louky vedoucí z Hřenska. Do nedalekého Janova se mohou místní dostat od Děčína.

Dnes dopoledne zasáhlo oblast mírné mrholení, které ale po chvíli ustalo. Podle meteorologů jsou na dnešní den hlášeny přeháňky a bouřky, které budou během odpoledne ustávat. Zda-li zasáhnou i v požárem postižené oblasti je však nejisté.

Geologové se také již zamýšlí nad otázkou následků požárů, který se, jak doufají, podaří uhasit. Varují před skalními zříceními a sesuvy půdy.

Zdroj: Seznam Zprávy, iDNES, České Noviny

Oblíbené