Spojte se s námi


Novinky

Podnikatel Diviš bude kandidovat na prezidenta. Mou výhodou bude, že nemám politickou minulost, říká

Publikováno

dne

Česká republika zná dalšího kandidáta do prezidentských voleb. Svou kandidaturu oznámil podnikatel Karel Diviš. Proč se rozhodl kandidovat a proč by jej měli občané volit?

Aktuálně 45letý Karel Diviš podniká v informačních technologiích. Vystudoval matematiku a management na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

V minulosti působil Diviš jako redaktor a moderátor sportovní sekce redakce České televize, založil technologickou firmu IDC-softwarehouse.

A proč se rozhodl kandidovat? „Mezi potenciálními uchazeči o Pražský hrad mi chyběl takový, kterému bych dal hlas. Mám rád výzvy, tak jsem se rozhodl, že budu kandidovat sám,“ vyjádřil se v rozhovoru pro ČTK.

Diviš tvrdí, že by prezident měl být partnerem pro vládu a parlament. Rovněž by chtěl upozorňovat na pozitivní a strategická témata.

V případě, že prezidentské volby vyhraje, chce být blíže lidem, civilní a přátelský. Je si však vědom, že mezi kandidáty bude patřit mezi nejméně známé osobnosti.

Diviš se mimo jiné domnívá, že je dlouhodobě velkým problémem rozdíl v kvalitě života mezi regiony, rád by se na tuto tématiku zaměřil.

Z počátku má v plánu za kampaň utratit zhruba milion korun, další peníze by rád vybral od svých potenciálních voličů, obrátit se chce na podnikatele a firmy.

Nadcházející prezidentské volby by se měly konat na začátku příštího roku.

Zdroj: Facebok, Karel Diviš, ČTK

Oblíbené