Spojte se s námi


Politika

Podle lékařů nemůže Zeman naplno pracovat

Publikováno

dne

Konzilium ke zdravotnímu stavu Miloše Zemana se veřejně vyjádřilo ke zdraví prezidenta. Dle něj Miloš Zeman není schopen naplno pracovat.

Vedoucí konzilia Tomáš Zima uvedl, že je Miloš Zeman hospitalizován pro závažnou dekompenzaci chronického onemocnění, jež vedlo ke zhoršení jeho zdravotního stavu. Současně uvedl, že prezident není schopen naplno pracovat.

„Prezidentův stav i nadále vyžaduje hospitalizační péči a v tento moment mu neumožňuje věnovat se naplno pracovním povinnostem,” uvedl Tomáš Zima.

Prezidentův zdravotní stav se podařilo lékařům zlepšit, což umožnilo jeho přesun z jednotky intenzivní péče na běžný pokoj. Nicméně i přesto lékařský tým uvedl, že je prognóza Zemanova zdravotního stavu nejistá.

„Charakter i manifestace základního onemocnění jsou jistě velmi závažné, upřesňování prognózy bude záviset na vývoji onemocnění, které je samo obtížně léčebně ovlivnitelné,” řekl dále Zima.

Miloš Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici hospitalizován od 10. října. Členové konzilia vyslovili souhlas se stanovenou diagnózou i se zvolenými léčebnými postupy. Dle nich se Miloši Zemanovi dostává špičkové lékařské péče.

Zdroj: Novinky.cz, Vyjádření nemocnice

Oblíbené