Spojte se s námi


Kultura

Petr Nárožný se po 42 letech loučí s Činoherním klubem

Publikováno

dne

Členem souboru Činoherního klubu v Praze ve Smečkách se stal Petr Nárožný v roce 1980. Poprvé zde vystoupil v divadelní hře Hejtman z Kopníku (Carl Zuckmayer) v roli Víléma Voigta. Za svou kariéru na prknech tohoto divadla vytvořil 29 rolí. Byť ze stálého angažmá odešel již před lety, i nadále zde ale v některých hrách účinkoval.

Jeho poslední hrou se na prknech tohoto divadla stala Krležova LÉDA (Manželskonemanželská povídka). A právě ta měla po 12 letech (22.6. 2022) svoji derniéru. Petr Nárožný tak v tzv. Činoheráku vystoupil naposledy.

Za roli rytíře Olivera Urbana, bývalého diplomata v této inscenaci, byl v roce 2010 nominován na prestižní divadelní cenu Thálie a oceněn cenou Divadelních novin.

Mezi jeho poslední role patřily Ivan Chabarovič v inscenaci Tanec bláznů (2017-2020) nebo Cirillo Zanotti v Masce a tváři (2002-2020).

Ředitel divadla Vladimír Procházka pro iDNES Petru Nárožnému poděkoval za jeho letitou práci, která byla vždy obohacující a radostná.

Herec, bavič a komik Petr Nárožný má za sebou i bohatou filmovou a televizní kariéru (Jáchyme, hoď ho do stroje!, S čerty nejsou žerty, Páni kluci a další) a nesmazatelně se do našich srdcí zapsal i jeho hlas z večerníčků Mach a Šebestová či Žofka.

S účinkováním v divadle se ale neloučí! Můžete zavítat například do Divadla Lucie Bílé, kde hraje ve hře Milionový údržbář.

Zdroj: Činoherní klub, iDNES

Oblíbené