Spojte se s námi


Celebrity

Ozzy a jeho manželka Sharon Osbourne už mají jasno, co bude, až některého z nich postihne demence

Anglického zpěváka Ozzyho Osbourna jistě není nutné dlouze představovat. Proslavil se působením v heavymetalové skupině Black Sabbath a později i svou sólovou dráhou. Jak to mají s manželskou vyřešené s případnou demencí?

Publikováno

dne

Anglického zpěváka Ozzyho Osbourna jistě není nutné dlouze představovat. Proslavil se působením v heavymetalové skupině Black Sabbath a později i svou sólovou dráhou. Jak to mají s manželkou vyřešené s případnou demencí?

Godfather of Heavy Metal

Aktivně začal Ozzy Osbourne vystupovat jako zpěvák už v roce 1968, kdy byla založena skupina Black Sabbath. Ta dodnes patří mezi přední hudební formace, protože ovlivnila několik stylů.

Ne nadarmo se Ozzy pyšní přezdívkou Godfather of Heavy Metal. S Black Sabbath Ozzy zpíval do roku 1979, pak odešel na sólovou dráhu, která byla neméně úspěšná. Během ní prodal přes 70 milionů svých desek.

Zrádná Parkinsonova choroba

V únoru 2019 byla Ozzymu diagnostikována Parkinsonova choroba. Přes zdravotní potíže ale stále vystupoval na veřejnosti a jezdil na turné. Až do února 2023, kdy oznámil, že ruší všechna svá vystoupení nejen na evropském kontinentě kvůli zranění páteře.

To si přivodil v roce 2019 při vážném pádu ve svém vlastním domě. Ve své tvorbě má však Ozzy zájem i nadále pokračovat, bude však jinou formou než tradiční veřejné vystupování.

Dohoda o asistované sebevraždě

Když v roce 2007 zemřel otec Ozzyho manželky Don Arden na Alzheimerovu chorobu, dohodli se Ozzy se ženou, že pokud onemocní demencí, podstoupí raději asistovanou sebevraždu ve Švýcarsku. Dohoda je stará již šestnáct let a stále je v platnosti.

Na svém rozhodnutí Ozzy se Sharon trvají, protože nechtějí trpět. Se svou dohodou se nijak netají, vědí o ní jejich děti i veřejnost, která se měla možnost o ní dozvědět prostřednictvím jedné epizody The Osbournes Podcast.

Přes všechny zdravotní potíže Ozzy Osbourne se stále těší na budoucnost. Dokonce plánuje nahrát a vydat nové album, a to v roce 2024. Jeho fanoušci se tedy mají co těšit.

Zdroj: Express.co.uk

Oblíbené