Spojte se s námi


Ostatní

Očkovaným v Rakousku skončí příští týden lockdown, situace se lehce lepší i u nás

Publikováno

dne

Rakouský kancléř Karl Nehammer dal hned na své první tiskové konferenci v úřadu očkovaným naději, když oznámil, že se od 13. prosince otevřou jak obchody, tak hotely a restaurace. Počty nakažených se pak snižují i v Česku.

Lockdown je v Rakousku v platnosti od 22. listopadu, když k němu naši sousedi přistoupili po rychlém nárůstu nakažených. Většina zemí přitom sice omezila určité služby a počty lidí na hromadných akcích, ovšem k úplnému uzavření obyvatelstva již nedošlo.

Rakousko se okolo 20. listopadu dostalo k hranici 15 tisíc nakažených denně, ovšem prakticky ihned po zavedení lockdownu začaly počty nakažených klesat a v úterý už se dostal denní počet ke 4 tisícům.

Pandemie koronaviru je doufefme na lehkém ústupu i u nás, když jsme se již od téměř 30 tisíc nakažených dostali na denní hodnoty okolo 15 tisíc.

Tyto statistiky z posledních dnů jsou přitom vůbec nejhorší od začátku pandemie, stejně jako v Rakousku a jiných zemích.

Celosvětově je však pandemie stále na vzestupu a to i přes velké počty očkovaných lidí. Oproti již zmíněným rekordním počtům nakažených u nás a v Rakousku se však celosvětově držíme ještě relativně nízko a doufejme tak, že čtvrtá vlna nebude horší než na jaře.

Zdroj: Reuters, Austria Info

Oblíbené