Spojte se s námi


Novinky

Obžalovaná Nagyová se chce vrátit do politiky! ANO na Vysočině ji navrhuje do Senátu

Publikováno

dne

Blíží se podzimní senátní volby a hnutí ANO navrhlo na Vysočině bývalou náměstkyni primátora Janu Nagyovou, která čelí, spolu s Andrejem Babišem, obvinění v kauze Čapí hnízdo.

Protivníkem jí bude šéf horní parlamentní komory Miloš Vystrčil (ODS), který chce obhájit předchozí vítězství.

V čele kandidátky v Jihlavě bude Radek Popelka, který aspiruje na primátora. Krajský sněm o všech kandidátech rozhodl jednomyslně.

Nagyová (dříve Mayerová) se po uveřejnění kauzy Čapího hnízda stáhla z politického života. Nyní se však rozhodla vrátit a kandidovat.

Jak uvedl pro iDNES Martin Kukla (krajský šéf ANO), její kandidaturu musí ještě schválit předsednictvo ANO, s finálním verdiktem však počítá do konce června.

Řada sociologů se přiklání k názoru, že obžalovaní lidé by se měli z politického života stáhnout a to vždy až do úplného vyřešení dané kauzy. Ať už je obvinění oprávněné či nikoliv. Nagyová opakovaně vinu odmítá. Celou kauzou se bude zabývat Městský soud v Praze.

Město nyní vede Fórum Jihlava spolu s ODS, koalicí Žijeme Jihlavou (TOP09 + Zelení), Piráty a lidovci. Opozici tvoří ANO, ČSSD, SPD a komunisti.

Zdroj: Jihlavská Drbna, iDNES

Oblíbené