Spojte se s námi


Cestování

Nové letecké destinace pro podzim a zimu. Teplá Brazílie, mrazivé Švédsko nebo neznámé USA

Polovina roku je ideálním obdobím pro doladění cestovních plánů na nadcházející měsíce. Na podzim například zvažte dálkovou cestu do míst, kde jsou dlouhé a teplé dny. A ti, kterým se česká zima zdá lehká, se mohou moci podívat za sněhem na sever Evropy. Zde jsou nejzajímavější letošní novinky leteckých společností.

Publikováno

dne

Polovina roku je ideálním obdobím pro doladění cestovních plánů na nadcházející měsíce. Na podzim například zvažte dálkovou cestu do míst, kde jsou dlouhé a teplé dny. A ti, kterým se česká zima zdá lehká, se mohou podívat za sněhem na sever Evropy. Zde jsou nejzajímavější letošní novinky leteckých společností.

Přestože hlavní prázdninová sezóna teprve začíná, dopravci již oznamují první plány na nadcházející podzim a zimu. Mimo jiné francouzská letecká společnost Air France ještě letos rozšíří síť svých spojů.

Její nabídka zahrnuje dalších pět destinací, včetně tří nových. V zimní sezóně vsadí Air France na dálkové lety. Z Paříže bude možné letět mimo jiné do Jižní Ameriky, Asie nebo Severní Ameriky. V Evropě se objeví také nová linka, která může být zajímavá pro hledače polární záře.

Podzim v Brazílii

Společnost Air France zahájí 28. října 2024 provoz nové linky mezi Paříží a Salvadorem, bývalým hlavním městem Brazílie. Lety budou nabízet třikrát týdně letadlem Airbus A350-900. Salvador, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, je již pátou brazilskou destinací v nabídce společnosti Air France. Dopravce nabízí také lety do Ria de Janeira, Sao Paula, Fortalezy a Bélemu.

Při cestě do Brazílie se vyplatí uvažovat o delším pobytu. Vždyť se jedná o největší zemi Jižní Ameriky. Při plánování cesty stojí za to připomenout, že díky obchodnímu partnerství s brazilským dopravcem GOL mohou zákazníci Air France snadno využívat síť vnitrostátních linek pokrývající 40 měst po celé Brazílii.

Dovolená na Maledivách

Druhou novinkou v síti linek bude Male, hlavní město Malediv. Společnost Air France bude na toto rajské souostroví létat o vánočních a novoročních svátcích od 20. prosince 2024 do 5. ledna 2025.

Na výběr budou dva lety týdně letadlem Airbus A350-900 s 292 místy na palubě. Prosinec a leden je na Maledivách obdobím sucha. Průměrná teplota se v těchto měsících pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia.

Setkání s polární září

Dne 21. prosince zahájí pravidelnou dopravu do Kiruny. Toto malé švédské město leží 200 kilometrů severně od polárního kruhu. Díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro poznávání nedotčené přírody regionu a obdivování polární záře.

Lety budou provozovány jednou týdně letadlem Airbus A319. Kiruna je již pátou destinací společnosti Air France v Laponsku. Dopravce dále nabízí lety do Rovaniemi (Finsko), Kittilä (Finsko), Tromsø (Norsko) a Narviku (Norsko).

Méně prozkoumané Spojené státy

Společnost Air France plánuje v nadcházející zimní sezóně posílit svou přítomnost ve Spojených státech. Oproti stejnému období loňského roku budou mít zákazníci dopravce k dispozici dvě nové destinace: Denver (Colorado) a Phoenix (Arizona).

Do obou těchto měst Air France nabízí tři lety týdně s odletem z Paříže. Doposud byla linka do Denveru nabízena pouze v létě. Linka do Phoenixu otevřeli 23. května 2024.

Zdroj: redakce, cestujeme, nationalgeographic

Oblíbené