Spojte se s námi


Cestování

Maledivy aneb Nejkrásnější dovolenková destinace na světě

Když se řekne Maledivy, asi každého napadne: ráj. Tyrkysová pláž, bílý písek, barevné ryby, delfíni a želvy a obrovské mušle. Exkluzivní resorty, chaty na vodě. Jací jsou obyvatelé těchto rajských ostrovů a čím se obyvatelé živí?

Publikováno

dne

Když se řeknou Maledivy, asi každý si vybaví ráj. Tyrkysová pláž, bílý písek, barevné ryby, delfíni, želvy a obrovské mušle. Exkluzivní resorty, chaty na vodě. Jací jsou obyvatelé těchto krásných ostrovů a čím se živí?

Maledivy je muslimská země, která má ojedinělou soustavu 19 atolů a více než 1 200 ostrůvků roztroušených kolem rovníku v Indickém oceánu. Hlavním městem je Male, které je jediným místem s městským charakterem.

Maledivy jsou vynikající možností pro poznávání podmořského světa. Nejsou to však jediné atrakce, které na cestovatele v této části světa čekají. Turisté se mohou celé dny opalovat, vychutnávat místní kuchyni, pozorovat delfíny nebo se účastnit různých výletů. Obyvatelé jednotlivých ostrovů se živí především rybolovem a mnozí z nich nabízejí turistům společnou plavbu lodí na velké vody.

Země se nachází v rovníkovém pásmu, což znamená, že zde můžete očekávat vysoké teploty, ale také vysokou vlhkost vzduchu. Monzunové období připadá na období od května do listopadu – jsou zde vydatné srážky a obloha je neustále zatažená. Proto je nejlepší cestování na Maledivy v zimě. Od prosince do dubna převládají slunečné dny bez deště.

Maledivské kulinářské umění
Tradiční maledivská kuchyně se skládá především z ryb a kuřecího masa. Ty se připravují různými způsoby, většinou však na grilu. Charakteristickým rysem maledivských pokrmů je, že se do nich opravdu hodně přidává kari. Za jednu z nejvybranějších místních specialit je považována pasta z tuňáka, cibule, chilli a čerstvého kokosu. Celé se to podává spolu s palačinkami.

Pokud hledáte místo, kde se můžete chutně najíst, aniž byste utratili majlant, vyplatí se zajít do místních barů. Ceny v nich jsou mnohem přijatelnější než v hotelových restauracích.
Další zajímavou možností je koupit si jídlo v tzv. gueasthouses. Někdy se stává, že majitelé levného ubytování svým hostům navíc vaří, aby jim pobyt zpříjemnili. Jedná se o poměrně ekonomické řešení, které vám umožní ochutnat mnoho maledivských pochoutek. Výlet na Maledivy je ideální příležitostí k poznávání nových kulinářských zážitků.

Ostrovy Omadhoo, Fulidhoo a Maafushi
Omadhoo jsou kousky pevniny nacházející se na atolu Ari, který leží na jihu země. Obyvatelé žijí, jako by se čas zastavil před desítkami let. Je to důsledek toho, že starší generace předávají svým potomkům lásku k tradicím a kultuře.

Ostrov Fulidhoo se nachází v atolu Vaavu a žije na něm něco přes 400 lidí. Je to skutečný ráj pro každého, kdo se cítí unaven hektickým životem. Filidhoo je velmi pestré místo. Místní rádi pokrývají stěny svých domů všemi dostupnými barvami.

Zajímavou možností se zdá být také Maafushi. Tento ostrov je nejoblíbenější u turistů, kteří se rozhodli pro dovolenou na Maledivách. Na Maafashi se nachází mnoho hotelů a restaurací na vysoké úrovni. Jedná se o typické letovisko, které však okouzluje svou atmosférou.

Zdroje: m24, Redakce, Fischer, Traveliada,feelthetravel

Oblíbené