Spojte se s námi


Kultura

Nova reaguje na Janečkův proslov: Budeme hledat cestu, jak podobným excesům zabránit

Publikováno

dne

V pátek večer se na obrazovky televizní stanice Nova vrátilo předávání cen hudební ankety Český slavík 21. Bohužel se galavečer neobešel bez politického vyjádření, jímž se prezentoval sponzor soutěže Karel Janeček. Proti tomu se Nova ohradila.

Miliardář Karel Janeček sponzoruje hudební anketu Český slavík 21. Rovněž stojí za modelem hlasování, který soutěž využívá. I proto se mu dostalo příležitosti předávat jedno z ocenění.

Při tom se však nevyhnul politickému vyjádření, když kritizoval protiepidemická opatření vlády, která dle jeho názoru rozdělují společnost a mají negativní dopad na kulturu.

Vyjádřil také svůj odpor k očkování dětí. Celý přenos pak provázely různé krátké spoty, které působily příhodně pro kandidujícího politika. V jednom spotu Janeček skáče z letadla a zachraňuje lidi, kteří trpí pod přísnými opatřeními.

Proti tomuto všemu se ohradila TV Nova, která pořad vysílala. V první řadě ve vyjádření zdůraznila, že za obsah a kvalitu pořadu odpovídá externí firma, která jej připravovala.

„Zároveň se tímto pořadem potvrdil trend, který nabývá na intenzitě – kdy jedinec nebo společnost produkuje nebo vyrábí pořad, v jehož rámci prezentuje svoje politické či společenské názory. Budeme muset s právníky hledat cestu, zda lze při dnešní mediální legislativě v budoucnu podobným excesům zabránit,“ stojí v prohlášení Novy.

Zdroj: TV Nova, Karel Janeček

Oblíbené