Spojte se s námi


Novinky

Nostradamus předpověděl, že se Karel lll. brzy vzdá trůnu. Dle proroctví ho má nahradit muž, který nikdy nečekal, že bude králem

Pokud budeme věřit Nostradamovým proroctvím, můžeme předpokládat, že se král Karel může vzdát trůnu, jakmile mu bude diagnostikována rakovina. Nahradit ho má muž, „který nikdy nečekal, že bude nakonec králem“.

Publikováno

dne

Pokud budeme věřit Nostradamovým proroctvím, můžeme předpokládat, že se král Karel může vzdát trůnu, jakmile mu bude diagnostikována rakovina. Nahradit ho má muž, „který nikdy nečekal, že bude nakonec králem“.

Jak uvedl Daily Star, britský autor Mario Reading je předním odborníkem na Nostradama a jeho spisy. Reinterpretoval jeho záhadné básně ve světle současných událostí. Podle Readinga Nostradamus předpověděl smrt královny Alžběty II., ale také narážel na potenciální abdikaci krále Karla. Nostradamus ve své knize Proroctví totiž předpověděl, že bude králova vláda předčasně ukončena.

Reading ve své knize tvrdí: „V základní části je, že královna Alžběta II. zemře přibližně v roce 2022, ve věku kolem devadesáti šesti let. Princovi Karlovi bude kolem sedmdesáti čtyř let, když bude přebírat trůn. Přetrvává vůči němu ale zášť části britské populace spojené s rozvodem s Dianou, princeznou z Walesu.“

William nebo Harry?

Tlak na něho bude prý tak velký, že s ohledem na jeho věk nakonec Karel souhlasí, že se vzdá trůnu ve prospěch svého syna. V případě odchodu krále Karla z trůnu Nostradamus naznačil, že ho nahradí muž, „který nikdy nečekal, že bude nakonec králem“.

Autor se ptá v knize: „Znamená to, že princ William, který by očekával, že bude nástupcem svého otce, už není v kurzu? Když princ William nemůže z jakéhokoli důvodu převzít královskou roli, stane se králem automaticky princ Harry?“

Prohlášení Buckinghamského paláce zní: „Král je vděčný svému lékařskému týmu za jejich rychlý zásah, který byl umožněn díky jeho nedávnému nemocničnímu zákroku. Zůstává zcela pozitivní ohledně své léčby a těší se, že se co nejdříve vrátí k plné veřejné službě.“

„Veličenstvo se rozhodlo podělit se o svou diagnózu, aby předešlo spekulacím a v naději, že to pomůže veřejnosti pochopit všechny ty na celém světě, kteří jsou postiženi rakovinou,“ dodávají.

Podle Nostradama by se žezla měl ujmout někdo, kdo bude vládnout podstatně déle. Nepředpokládá se, že by Karel III. zemřel, spíše abdikuje. Diagnóza rakoviny proto vzbuzuje obavy, že další temné proroctví Nostradama bude naplněno.

Neurčité metafory umožňují různé interpretace

Nostradamus byl francouzský astrolog, lékárník a spisovatel narozený v roce 1503. Je známý především díky své knize z roku 1555, ve které se nachází sbírka proroctví o budoucnosti lidstva. Tyto verše jsou psány ve formě čtyřverší a vyvolaly mnoho kontroverzí a spekulací o tom, zda se jedná o pravé proroctví.

Jeho předpovědi jsou obecně psány ve formě metafor a jsou velmi neurčité, což umožňuje různé výklady a interpretace. Někteří lidé tvrdí, že Nostradamus přesně předpověděl různé historické události jako například Velkou francouzskou revoluci, Občanskou válku ve Spojených státech nebo nástup Adolfa Hitlera. Tato tvrzení však nejsou vědecky ověřitelná.

Nostradamus zemřel v roce 1566, ale jeho odkaz přežívá dodnes a mnoho lidí stále studuje a diskutuje nad jeho proroctvími. Je považován za jednu z nejznámějších a nejzajímavějších postav v oblasti proroctví a okultismu.

Zdroj: Daily Star, Britannica, Universalis, Wikipedia

Oblíbené