Spojte se s námi


Hudba

Nightwish dokončili nahrávání svého desátého alba. Vyjít by mělo na konci příštího roku

Skvělá zpráva pro fanoušky metalové hudby. Populární Nightwish pracovali na novém albu a podle nejnovějších informací je hotovo. Kdy se jej konečně dočkáme a co od něj můžeme čekat?

Publikováno

dne

Skvělá zpráva pro fanoušky metalové hudby. Populární Nightwish pracovali na novém albu a podle nejnovějších informací je hotovo. Kdy se jej konečně dočkáme a co od něj můžeme čekat?

Už čtyři roky čekají fanoušci populární metalové kapely Nightwish na nové album. V roce 2020 spatřila světlo světa deska Human :||: Nature a od té doby se na další novinku čeká. Už minulý rok ovšem členové původně finské bandy oznámili, že pracují na novém materiálu.

Bylo jen otázkou času, kdy se jej podaří dokončit a kdy bude venku. Jednu věc už víme. Nové album je dokončeno. Kapela to oznámila na konci února na svých sociálních sítích. Stejně tak víme, že se má jednat o jakési pokračování poslední desky.

Datum vydání však dodnes nevíme. V zahraničí se nicméně spekuluje o tom, že by se tak mělo stát ke konci roku 2024. Zajímavostí pak je, že skupina nevyrazí s albem na žádné turné, což ale není novinkou.

Už v dubnu 2023 totiž Nightwish uvedli, že nebudou po vydání dalšího alba koncertovat. Důvody tohoto rozhodnutí nebyly specifikovány. Nicméně bylo řečeno, že se jedná o osobní důvody.

Co čekat od nové desky Nightwish?

Nové album, které má letos vyjít, ještě nemá název. Víme ale, že se dočkáme 12 nových písní a třech nových videoklipů. Bubeník Kai Hahto navíc v rozhovoru pro časopis Tuonela prozradil, co můžeme od novinky čekat.

„Vracíme se k tvrdším věcem, ale zahrnuli jsme na album i spoustu nových prvků. Samozřejmě je to stále Nightwish, ale vrátili jsme velký symfonický orchestr a celé to bude vzrušující. Je to docela náročná hudba na hraní,“ prozradil Hahto.

Za zmínku stojí, že pro Nightwish to bude již jubilejní desáté album.

Zdroj: Nightwish, Loudwire

Oblíbené