Spojte se s námi


Hudba

Nightwish zamířili do studia a nahrávají desáté album. Prý nás čeká několik překvapení. Kdy se dočkáme?

Nightwish za sebou mají složité období. Nyní už ale řeší pozitivnější starosti. Členové skupiny se totiž sešli ve studiu a začali nahrávat nové album, které bude už desáté v historii populární finské metalové kapely.

Publikováno

dne

Nightwish za sebou mají složité období. Nyní už ale řeší pozitivnější starosti. Členové skupiny se totiž sešli ve studiu a začali nahrávat nové album, které bude už desáté v historii populární finské metalové kapely.

Finská kapela patří mezi vůbec to nejlepší, co metalová hudba nabízí. Díky propracovanosti, melodičnosti a různorodosti tvorby má fanoušky i mimo metalovou komunitu. A nyní se je na co těšit.

Byť poslední rok nebyl pro členy Nightwigh vůbec jednoduchý, tak teď už mohou řešit o něco příjemnější starosti. Zpěvačka Floor Jansen porazila rakovinu prsu a nyní je těhotná, její dítě by mělo na svět přijít začátkem roku 2024.

Zhruba na začátku roku by mělo vyjít také nové album kapely, která již během svého několikaletého fungování získala hromadu hudebních ocenění.

V červnu Nightwish ukončili světové turné Human :II: Nature a nějakou dobu je na pódiích neuvidíme. Kapela se totiž shodla, že z osobních důvodů bude ideální si dát od koncertování pauzu a k novému albu turné nebude.

Členové skupiny věří, že to prospěje kapele směrem do budoucna. A co čekat od nového alba? Kapela slibuje 12 nových písní a 3 videoklipy, ale také nějaká překvapení.

Klávesista a skladatel Tuomas Holopainen v rozhovoru pro Metal Hammer prozradil, že nová deska bude navazovat na Human. :II: Nature. Má být uzavřením trilogie, kterou započalo album Endless Forms Most Beautiful z roku 2015.

„Je toho mnohem víc, co bychom mohli prozkoumat a říct světu. Svým způsobem to bude třetí část trilogie. Budou tam opět nějaká velká překvapení, ale přijde mi to jako přirozené pokračování minulé desky,“ nechal se slyšet Holopainen.

V srpnu finský skladatel prohlásil, že na hudbě a textech pracoval téměř rok. Prý se inspiroval také pandemií koronaviru, byť ne tak, jak bychom zřejmě očekávali. Je se tedy na co těšit.

Zdroj: Nightwish, Metal Hammer, Arrow Lords of Metal

Oblíbené