Spojte se s námi


Cestování

New York není jen ruch a chaos. Najdete zde i klidná místa s unikátním výhledem

Ne nadarmo se říká, že New York je město, které nikdy nespí. High Line, Little Island nebo Brooklyn Bridge jsou místa, na kterých si užijete trochu trochu klidu, krásný výhled a mnohem víc. Pojďte se inspirovat na svou cestu!

Publikováno

dne

Ne nadarmo se říká, že New York je město, které nikdy nespí. High Line, Little Island nebo Brooklyn Bridge jsou místa, na kterých si užijete trochu klidu, krásný výhled a mnohem víc. Pojďte se inspirovat na svou cestu!

High Line park aneb bývalé kolejiště New Yorku

High Line je bývalé kolejiště na Manhattanu z roku 1934. Původně bylo dlouhé 21 km a sloužilo pro dopravu mezi továrnami. Aby místo po jeho uzavření nezůstalo nevyužité, stal se z něj městský visutý park o délce 2,33 km, který nabízí opravdu mnoho.

Při procházce narazíte na spoustu rostlin, zeleně, posezení a umění. Krásná atmosféra je třeba večer na jaře, kdy je místo méně rušné a nebe hraje všemi barvami. Vy se cestou kocháte odlišnými úhly New Yorku, a netradičními byty místních.

Také se v rámci High Linu můžete zúčastnit různých akcí. Například každé úterý zprostředkovává Asociace amatérských astronomů pro veřejnost zadarmo dalekohledy k pozorování hvězd. Stačí dorazit 30 minut před západem sluncem a užít si trochu romantiky.

Little Island na řece Hudson

Tento neobvykle designerský parčík s názvem Little Island navrhnul architekt Thomas Heatherwick. Otevření proběhlo teprve před třemi lety v květnu a najdete ho nedaleko High Linu. Park je přístupný v rozmezí 6:00–23:00 hodin.

Je to překvapivé místo plné stromů, keřů a 350 druhů květin, které se nepodobá žádnému jinému v New Yorku. U vchodu najdete občerstvení a po pravé straně amfiteátr, ve kterém se od června do září pořádají koncerty. Když vyjdete večer na samý vršek, naskytne se vám krásný výhled na západ slunce nad řekou Hudson. A kdybyste naproti neviděli New Jersey, nevěřili byste, že jste v jednom z nejlidnatějších měst v USA.

Dechberoucí Brooklyn Bridge při západu slunce

Brooklyn Bridge byl otevřen roku 1883 a je tak jedním z nejstarších visutých mostů v USA. Za denního světla až tak oslnivý není, proto se k němu vydejte při západu slunce. Z mola Harbor View Lawn na East River se vám naskytne nádherný výhled jak na most, tak na Sochu Svobody.

Kousek nad molem je Brooklyn Bridge park, kde můžete pořádat piknik nebo sedět v trávě a kochat se. Pokud by vás přepadl hlad, vydejte se na večeři do The River Café. Dělají luxusní jídla, zákusky a sídlí přímo u řeky, tím pádem o výhled nepřijdete.

New York není město pro každého. A to díky svému zrychlenému tempu, které zkrátka nevyhovuje všem. Pokud potřebujete zpomalit a chcete si užít trochu klidu a romantiky, vydejte se objevovat tato méně rušná místa s krásným výhledem.

Zdroje: littleisland.org, thehighline.org, wikipedia.org – Brooklyn Bridge

Oblíbené