Spojte se s námi


Filmy a seriály

Netflix přichází s velkou změnou! Streamovací gigant chystá poplatky za sdílení hesel a zneužívání služeb

Publikováno

dne

To, o čem se už delší dobu debatovalo se stává skutečností. Zástupci Netflixu již v minulém roce mluvili o tom, že chystají rázný zásah proti zneužívání služeb a sdílení přihlašovacích údajů mimo danou domácnost. A nyní přichází první testování.

Poprvé o této problematice Netflix veřejně promluvil před třemi lety, kdy jeho zástupci přiznali, že sdílení hesel skutečně je problémem, který by měla společnost řešit.

Tehdy však streamovací gigant neměl v rukou žádnou zbraň, pomocí které by tento nešvar dokázal definitivně vyřešit. V této souvislosti však nyní nastává změna a Netflix před ní varoval už v minulém roce.

Zkrátka a dobře – sdílíte hesla mimo svou domácnost a dělíte se o ně s kamarády? Podle tiskové zprávy, kterou v nedávném čase streamovací gigant zveřejnil si za takové šíření hesla připlatíte.

V podmínkách užívání totiž přímo stojí, že tato služba je určena pouze členům konkrétní domácnosti a nesmí být sdílen s osobami mimo danou domácnosti. V loňském roce tak Netflix přišel s nápadem na nový algoritmus, který by měl rozpoznat, že sdílením přihlašovacích údajů tyto podmínky uživatel porušuje.

Pokud toto nastavení, respektive tento algoritmus, rozpozná, že předáváte svůj přístup lidem, kteří trvale stojí mimo vaši domácnost, měla by vám aplikace automaticky nabídnout novou placenou funkci – rozšíření vašeho přístupu lidem žijícím trvale mimo domácnost.

Tuto funkci pak podle výše uvedené tiskové zprávy začne Netflix testovat ve třech zemích – v Peru, Chile a Kostarice, přičemž cena za využití služby v takovém případě stoupá v přepočtu o dalších zhruba 60 až 70 Kč.

Poslední informace hovoří o tom, že bude Netflix počínání v těchto třech zemích bedlivě sledovat a až na základě tohoto pozorování se rozhodne, jakým způsobem aplikuje nově vzniklý algoritmus i v Evropě a všude ve světě.

Zdroje: Netflix, The Guardian

Oblíbené