Spojte se s námi


Zajímavosti

Mořské panny jsou legenda, či skutečnost?

Mořské panny se obvykle považují za postavy, které se vyskytují v mýtech a fantastických příbězích. Ale co když vám řeknu, že existuje řada neuvěřitelných svědectví, která naznačují, že mořské panny mohou být skutečnými bytostmi? Poslední dobou se objevilo mnoho fascinujících důkazů, které nás vedou k otázce, zda tyto tajemné stvoření nejsou více než jen legendy.

Publikováno

dne

Mořské panny se obvykle považují za postavy, které se vyskytují v mýtech a fantastických příbězích. Ale co když vám řeknu, že existuje řada neuvěřitelných svědectví, která naznačují, že mořské panny mohou být skutečnými bytostmi? Poslední dobou se objevilo mnoho fascinujících důkazů, které nás vedou k otázce, zda tyto tajemné stvoření nejsou více než jen legendy.

Už po staletí lidé sdílí příběhy o tajemných bytostech, které obývají hlubiny moří a mají horní polovinu těla podobnou člověku, ale dolní část tvoří ocas pokrytý šupinami. A co víc, v některých příbězích se dokonce mluví o mořských pannách s dvěma ocasními ploutvemi. 

Měli naši dávní předci skvělou fantazii, nebo mohlo na jejich příbězích být něco pravdy?

V říjnu roku 2016, britský občan Paul Jones z Norfolku sdílel na internetu úžasné video. Na záznamu byly zachyceny pozůstatky záhadné bytosti, která připomínala mořskou pannu. „Vypadá, jako by měl rybí ocas a lidské tělo. Je to neuvěřitelné,“ říká Jones. Máme možná před sebou konečně jasný důkaz existence těchto legendárních bytostí?

Mnoho svědectví o těchto legendárních bytostech bývá obvykle vysvětlováno jako záměna s různými zvířaty. Avšak zdá se, že existují i takové případy, které tuto teorii neprokazují.

Roy Wagner, šéf katedry antropologie na Virginii, rád připomíná příběh papuánského soudce. Soudce zažil neobvyklý zážitek během rybářské výpravy v roce 1979. Kousek od svého člunu spatřil záhadnou bytost, jež měla opičí obličej, ale jinak připomínala mořskou pannu.

Soudce vzpomíná „Chtěl jsem ho odehnat harpunou, nemohl jsem se ale rozhodnout, zda ho mám zasáhnout, nebo ne, takže jsem harpunu hodil nakřivo.“ Soudce dodává „člověk by předpokládal, že se harpuny bude bát, ale ne. Jenom se to vynořilo o kus dál a znova to na mě civělo.“ 

Poslední důkazy

V roce 2013 se objevil fascinující dokumentární film s názvem „Mořské panny: Nové důkazy,“ který přinesl divákům ohromující pohled na podivné mořské tvory, jež dosud zůstávaly skryty před lidským zrakem.

Mnoho lidí vidí v tomto filmu další indicii, která podporuje existenci mořských panen. V té době se již otevřeně hovořilo o zaznamenání těchto bytostí v Izraeli. Dokonce vypsali odměnu za jejich chycení. To vede k otázce, proč by lidé v této zemi vymýšleli takové příběhy, pokud by na tom nebylo nic pravdivého?

Je pravda, že skeptici se snaží rozklíčovat všechny podobné důkazy a hledají vysvětlení. U filmu Mermaids: The New Evidence kritici argumentují, že jeho nevěrohodnost spočívá v tom, že v něm hrají najatí herci. Co se týče Izraele, někteří se domnívají, že by mohl zkoušet zvýšit svůj turistický ruch. Diskuze ohledně existence mořských panen zůstává tak komplexní, že zahrnuje různé názory a hypotézy.

Skeptici reagují na tajemné video Paula Jonese z Norfolku s velkou obezřetností. Mnoho z nich rychle označuje záznam za falešný, argumentujíc, že na něm není mrtvola mořské panny, ale spíše tuleň. Dokonce tohle tvrzení podkreslují i tím, že Paul Jones je modelářem a mohlo by jít o jeho umělecké dílo.

Na druhou stranu je třeba vzít v úvahu, že dno světových moří zůstává místy nezmapované a stále máme oceány plné tajemství. Z tohoto důvodu nelze úplně vyloučit existenci dosud neznámých živočichů. Skeptici budou stále trvat na pevných důkazech, než přijmou taková tvrzení o mořských pannách. 

Zdroj: EnigmaPlus, paramag

Oblíbené