Spojte se s námi


Novinky

Miloš Zeman by měl být dle Ovčáčka brzy propuštěn z nemocnice

Publikováno

dne

Tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček uvedl, že by měl být prezident Miloš Zeman brzy propuštěn z nemocnice. Zároveň potvrdil, že Zeman plánuje Petra Fialu jmenovat předsedou vlády v pátek 26. listopadu.

Miloš Zeman je již měsíc hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici kvůli zhoršení jeho chronického onemocnění. Jeho zdravotní stav se stále zlepšuje a vypadá to, že by mohl být brzy z nemocnice propuštěn.

Pro ČTK to uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Dle něj by měl být Zeman brzy propuštěn z nemocnice. Dle mluvčí Ústřední vojenské nemocnice se však o žádném termínu zatím nejednalo.

Současně s tím Jiří Ovčáček potvrdil, že Miloš Zeman hodlá jmenovat šéfa ODS Petra Fialu předsedou vlády a to 26. listopadu na zámku v Lánech.

Na tomto se Zeman s Fialou domluvili na společné středeční schůzce v Ústřední vojenské nemocnici. Jednalo se vůbec o první schůzku šéfa vítězné koalice s prezidentem republiky po letošních volbách.

„Jeho zdravotní stav se nepochybně zlepšuje. Měl jsem možnost mu popřát co nejrychlejší uzdravování a také to, aby mohl být brzy propuštěn z nemocnice,“ uvedl po schůzce Petr Fiala.

Zdroj: ČTK, Vyjádření Jiřího Ovčáčka

Oblíbené