Spojte se s námi


Filmy a seriály

Mikýř po zradě v Survivoru baví na sociálních sítích, jeho pořad o české historii ovšem polarizuje fanoušky

Mikýř, stejně jako všichni účastníci třetí série reality show Survivor, je už nějaký ten pátek doma. Krátce po svém návratu se pustil do natáčení zcela nového pořadu u konkurenční televize. Zabývá se v něm historií humorem sobě vlastním. Jak na něj reagují diváci?

Publikováno

dne

Mikýř, stejně jako všichni účastníci třetí série reality show Survivor, je už nějaký ten pátek doma. Krátce po svém návratu se pustil do natáčení zcela nového pořadu u konkurenční televize. Zabývá se v něm historií humorem sobě vlastním. Jak na něj reagují diváci?

Martin Mikyska je aktuálně jednou z nejrozebíranějších osobností napříč českým showbyznysem. Důvod je prostý. Z ostrova už je sice několik týdnů doma, nicméně na televizních obrazovkách TV Nova a platformě Voyo stále běží třetí řada reality show Survivor a právě on patří mezi hlavní postavy celého pořadu.

V posledním díle se navíc stal obětí obrovské zrady, která je v současnosti v rámci celé show tématem číslo jedna. Na ostrově ji nesl těžce, teď už se na její úkor náležitě baví i s jejími strůjci.

Jak už ale bylo výše zmíněno, poměrně brzy po návratu z Dominikánské republiky se Mikýř začal objevovat na obrazovkách konkurenční televize Prima COOL. Je hlavní tváří pořadu Mikýřova hysteorie českých dějin.

Díky Survivoru se mohl Mikýř ještě více dostat na oči české veřejnosti. I to mu dozajista mohlo pomoci s novým pořadem. Že by ale jeho humor každému sedl, to se říci nedá. Ostatně podle toho vypadá i hodnocení zmíněné Mikýřovy hysteorie českých dějin.

Mikýř svým pořadem rozděluje publikum

Martin Mikyska má velmi specifický styl humoru. Ne každý jej chápe, ne každému sedne. Když se navíc řeší takové specifické téma, jakým je česká historie, je o to složitější se zalíbit.

Na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) má nyní pořad slušných 69 %, přičemž jej dosud hodnotilo 271 diváků. Někteří jej přirovnávají k již ikonickým sériím Cunk on Britain či Cunk on Earth, což je série, kterou můžete znát z platformy Netflix.

„Typická Mikýřovina. Bolavý, suchý humor. Trapné, dlouhé a tiché momenty, kdy si přejete, aby přišel střih. Podle mého názoru to má kvalitu průměrné Mikýřovy úžasné pouti internetem (MÚPI). Chvilku sranda, chvilku bolest. Fanatikům do historie se tohle líbit může. Na druhou stranu, co čekáte od seriálu, co se jmenuje hysteorie, který navíc moderuje Martin Mikyska? Poučné to je. Formát, na který jsme od Mikýře zvyklí, to má taky. Svým způsobem úspěch,“ hodnotí seriál uživatel Nam.94.

Ani některým fanouškům populárního internetového tvůrce ale formát nesedí. Podle některých je to laciná kopie výše zmíněné série Cunk on Britain. Mimo to se podle některých nedá vše z MÚPI aplikovat na pořad o historii.

„Co funguje v MÚPI, to s historickou tématikou jakoby ztrácí na atraktivitě a zábavnosti. Nemohla jsem se zbavit trapného pocitu při rozhovorech s odborníky. Takové zbytečné zesměšnění, vtipné otázky úrovně předpubertálního dítěte… Tenhle formát mi nesedí a Mikýř má na víc,“ píše pro změnu uživatelka Cupcake.

Názory se hodně různí. Nicméně své příznivce si pořad našel, což je to nejdůležitější.

Zdroj: ČSFD, YouTube – Tohle není MÚPI

Oblíbené