Spojte se s námi


Novinky

Má Brodén šanci na výhru? Zpěvák kapely Sabaton je opět součástí Českého slavíka

Publikováno

dne

Vyjde to letos? Frontman švédské kapely Sabaton je opět součástí Českého slavíka. V minulosti to nevyšlo, jelikož byl podivuhodně vyřazen z nominace. A to už v době hlasování! Dáte mu svůj hlas?

Joakim Brodén je původem Švéd, má však také české občanství a v neposlední řadě české předky. Každý věrný fanoušek Sabatonu také ví, že rodák z Falunu trávil v dětství každé léto právě v České republice.

V roce 2016 se tak objevil v nominaci na Českého slavíka, ze které byl ale následně vyřazen.

„Slavík je anketa, která má za cíl mapovat českou populární hudbu. Interpreti, kteří mají v rámci dvojího občanství i české, ale trvale působí na hudební scéně jiné země, tomuto záměru neodpovídají,“ vysvětlili posléze Brodénovo vyřazení porotci ankety.

Faktem zůstává, že Brodén v hlasování útočil na vskutku vysoké pozice. Samotná kapela na to reagovala tak, že byl zpěvák vyřazen, jelikož se organizátoři báli, že by vyhrál někdo jiný.

Brodén rovněž neobdržel žádné oficiální vysvětlení. Nazvdory výroku poroty z roku 2016 je v letošním roce pro frontmana kapely Sabaton opět možno hlasovat.

Švédská metalová kapela ve svých písních zmiňuje také historii naší země – ve skladbě 1648 zpívají o třicetileté válce a bitvě na Karlově mostě. Far from the Fame zase pojednává o československém hrdinovi Karlu Janouškovi.

Právě Janoušek je jediným Čechoslovákem, který získal hodnost leteckého maršála RAF. Československé hrdiny Sabaton zmiňuje i v písni Aces in Exile.

Ta dokumentuje bitvu o Velkou Británii, ve které RAF a její spojenci bránili Anglii před německou Luftwaffe během druhé světové války.

Hlasovat pro něj můžete až do 5. listopadu 2021. Galavečer s vyhlášením výsledků se bude konat 19. listopadu v hudebním divadle Karlín a přenášet ho bude živě TV Nova.

Zdroj: Sabaton, Masters of Rock

Oblíbené