Spojte se s námi


Zajímavosti

KVÍZ: Dokážete vyjmenovat všechna dějiště olympijských her?

Máme tu pro vás připravený další kvíz, který se tentokrát zaměřuje na sportovní tematiku. Vaším úkolem bude vyjmenovat všechna pořadatelská města olympijských her v historii!

Publikováno

dne

Máme tu pro vás připravený další kvíz, který se tentokrát zaměřuje na sportovní tematiku. Vaším úkolem bude vyjmenovat všechna pořadatelská města olympijských her v historii!

Rok 2024 je rokem olympijským. Čekají nás letní olympijské hry ve Francii, které se uskuteční na přelomu července a srpna. Přípravy v místě dějiště tak vrcholí, sportovní fanoušci už se největší sportovní akce nemohou dočkat.

Při této příležitosti jsme pro vás vytvořili kvíz, ve kterém zabrouzdáte do historie olympijských her. Vaším úkolem bude vyjmenovat co nejvíce měst, které se staly dějištěm této velkolepé akce.

V kvízu jsou zahrnuty jak letní, tak i zimní olympijské hry. Vzpomínat budete moci po dobu časového limitu 18 minut. Poté dojde k automatickému ukončení kvízu.

Kvíz si můžete spustit níže, přejeme hodně štěstí!

Olympijské hry mají bohatou historii. První novodobá olympiáda se uskutečnila v roce 1896, zimní olympijské hry pak běží od roku 1924.

Olympiáda v minulosti nebyla taková, jakou ji známe dnes. Nejprve probíhaly letní i zimní olympijské hry v jednom roce. Až v roce 1994 došlo k jejich rozdělení a střídání po dvou letech. Tedy tak, jak jsme zvyklí dnes.

Co se týče dějiště, po celou dobu konání byla uznávána jednota času a místa akce. Tudíž vždy bylo zvoleno jedno pořadatelské město. K částečnému prolomení došlo v roce 1956, kdy se jezdecké soutěže odehrávaly ve Stockholmu. To však bylo zapříčiněné zákony pořadatelské země, které ukládaly koňům povinnou karanténu.

K dalšímu prolomení dojde v roce 2026, kdy byla zvolena dvě pořadatelská města. Nutno podotknout, že města alespoň pochází z jednoho státu, tento krok byl navíc důsledkem rostoucích ekonomických nákladů na pořádání takto velké akce a s tím spojeným úbytkem zájmu o přidělení pořadatelství her.

Pokud vám tento kvíz přišel zajímavý, můžete si vyzkoušet jiný z již zveřejněných kvízů. Rovněž se nezapomeňte podělit o váš výsledek do komentářů.

Zdroje: ČOV, Wikipedie, Sporcle

Oblíbené