Spojte se s námi


Filmy a seriály

Kultovní seriály: Fenomény, které oslovily generace a překročily hranice televizního světa

Kultovní komediální seriály mají mnoho věrných fanoušků, kteří je sledují opakovaně a stále si u nich užívají. Tyto seriály se výrazně zapsaly do televizní historie a staly se ikonami své doby.

Publikováno

dne

Kultovní komediální seriály mají mnoho věrných fanoušků, kteří je sledují opakovaně a stále si u nich užívají. Tyto seriály se výrazně zapsaly do televizní historie a staly se ikonami své doby. Níže je přehled několika kultovních komediálních seriálů, které si získaly srdce diváků po celém světě.

Přátelé (Friends)

„Přátelé“ je americký komediální seriál, který byl vysílán v letech 1994 až 2004. Sledujeme v něm příběhy šestice přátel – Rachel, Ross, Monica, Chandler, Joey a Phoebe – v jejich každodenním životě v New Yorku. Seriál se stal fenoménem a je stále oblíbený po celá desetiletí, díky svým vtipným postavám a nezapomenutelným momentům.

Simpsonovi (The Simpsons)

Americký animovaný seriál „Simpsonovi“ je pravděpodobně jeden z nejznámějších a nejdéle vysílaných komediálních seriálů v televizní historii. Začal vysíláním v roce 1989 a dodnes pokračuje. Seriál sleduje rodinu Simpsonových – Homera, Marge, Barta, Lízu a Maggie – a jejich dobrodružství v městečku Springfield. „Simpsonovi“ jsou známí pro svůj satirický humor a sociální komentář.

Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory)

Tento americký sitcom byl vysílán v letech 2007 až 2019 a stal se jedním z nejoblíbenějších seriálů své doby. Sleduje životy čtyřech vědců a jejich souseda, kteří mají vědecké geniality, ale nejsou moc zdatní v sociálním životě. Seriál je proslulý svými geekovskými narážkami a nerdy humor.

Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother)

Americký sitcom „Jak jsem poznal vaši matku“ byl vysílán v letech 2005 až 2014. Hlavní postava Ted vypráví svým dětem příběh, jak potkal jejich matku. Sleduje jeho dobrodružství a vztahy s přáteli Marshallem, Lily, Robin a Barneym. Seriál je známý svými nečekanými zvraty a humorným vyprávěním.

Kancl (The Office US)

Americká verze „The Office“ byla vysílána v letech 2005 až 2013 a je adaptací britského seriálu stejného jména. Sleduje každodenní chod fiktivní kanceláře Dunder Mifflin a jejích zaměstnanců. Seriál je známý svým mockumentárním stylem a jedinečným smyslem pro humor.

Brooklyn 99 (Brooklyn Nine-Nine)

Americký sitcom „Brooklyn Nine-Nine“ byl vysílán v letech 2013 až 2021. Sleduje každodenní život detektivů a zaměstnanců policejního oddělení v Brooklynu. Seriál je známý svým skvělým obsazením a různorodými postavami, které dodávají příběhu svůj vlastní humorný nádech.

Ajťáci (The IT Crowd)

Britský sitcom „The IT Crowd“ byl vysílán v letech 2006 až 2013. Sleduje životy dvou zaměstnanců oddělení IT ve velké korporaci a jejich nadřízeného, který nemá ponětí o technologiích. Seriál je ceněn pro svůj nerdy humor a absurdní situace.

Show Jerryho Seinfelda (Seinfeld)

„Seinfeld“ je americký sitcom, který byl vysílán v letech 1989 až 1998. Nese jméno svého tvůrce Jerryho Seinfelda a sleduje jeho život spolu s jeho nejbližšími přáteli Georgeem, Elaine a Kramerem. Seriál je ceněn pro svůj komediální styl, který vychází z každodenních situací a lidských slabostí.

Zdroj: CSFD, IMDb

Oblíbené