Spojte se s námi


Celebrity

Kultovní bunda Michaela Jacksona jde do aukce! Víte, za kolik byste si ji mohli pořídit?

Černobílá bunda popové hvězdy Michaela Jacksona jde v listopadu v Londýně do aukce, společně s dalšími více než 190 hudebními památkami. Jaké slavné předměty tato londýnská akce nabídne?

Publikováno

dne

Černobílá bunda popové hvězdy Michaela Jacksona jde v listopadu v Londýně do aukce, společně s dalšími více než 190 hudebními památkami. Jaké slavné předměty tato londýnská akce nabídne?

Ikonická bunda Michaela Jacksona se poprvé objevila v reklamě na Pepsi v roce 1984. Pocházela z první ze série reklam na nealkoholické nápoje, ve které se objevila i tato superstar.

Jackson utrpěl popáleniny

Tyto reklamy jsou dnes v povědomí hlavně kvůli tomu, že při jednom natáčení Jacksonovi vzplály vlasy a kvůli pyrotechnické poruše utrpěl popáleniny. Ovšem při této nehodě na sobě slavná popová hvězda měla jiné oblečení.

Černobílá kožená bunda, která byla vyrobena na zakázku, se v rámci cenovky pohybuje mezi 200 000 – 400 000 librami. V přepočtu naši měnu se jedná o 5,7 až 11,4 milionů korun.

O předměty popové legendy je velký zájem

Věci patřící Michaelu Jacksonovi se dříve prodaly za tisíce a je o ně vskutku velký zájem. Například černý klobouk Fedora, který měl na sobě těsně předtím, než v roce 1983 předvedl svůj slavný tanec Moonwalk, se prodal na aukci v Paříži za 1,9 milionu korun.

Jeho koženou bundu bude dražit prodejce kostýmů a rekvizit Prop Store. A to v aukci s názvem Entertainment Memorabilia Live Auction: London 2023 v Londýně, ve dnech 9. až 12. listopadu 2023. Celkově však tato aukce nabídne více než 1 800 ikonických filmových, hudebních a televizních památek.

K prodeji budou hudební památky za miliony korun

Mezi dalšími položkami v aukci se objeví například příčesek Amy Winehouse. Použila ho v roce 2007 pro videoklip k písni You Know I’m No Good, který se objevil na jejím posledním albu Back To Black.

K mání budou také předměty týkající se Davida Bowieho, Elvise Presleyho a The Beatles. Kytara Gibson, která patřila Angusovi Youngovi z AC/DC, by mohla v přepočtu vynést až 3,4 milionů korun, zatímco přezka z opasku Johna Lennona se odhaduje až na 1,7 milionů korun.

„Mnoho z těchto exkluzivních exemplářů bude veřejnosti v dražbě nabídnuto úplně poprvé. Očekáváme, že bude nabídka vysoce konkurenceschopná,“ uvedl pro server BBC Mark Hochman, ředitel Prop Store.

Zdroj: BBC, PropstoreaAuction

Oblíbené