Spojte se s námi


Různé

Konečně známe jméno nového českého Masterchefa Česko pro rok 2023

Finále soutěže Masterchef Česko měli předplatitelé platformy Voyo možnost vidět již o celý den dříve. Zbytek populace si musel na finále počkat do 20. 12. 2023, kdy bylo odvysíláno na stanici Nova. Kdo zvedl nad hlavu trofej pro vítěze a co vše se během finálového večera událo?

Publikováno

dne

Finále soutěže Masterchef Česko měli předplatitelé platformy Voyo možnost vidět již o celý den dříve. Zbytek populace si musel na finále počkat do 20. 12. 2023, kdy bylo odvysíláno na stanici Nova. Kdo zvedl nad hlavu trofej pro vítěze a co vše se během finálového večera událo?

Finálová trojice a jeden vítěz

Pokud jste doposud finále letošní řady Masterchef Česko neviděli, máte poslední možnost přestat číst. Z finálového trojice Kuby, Terezy a Honzy se právě poslední jmenovaný stal tím, který na konci večera pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze a společně s ní si odnesl také dva a půl milionu korun.

Kdo s koho a shodný počet bodů

V úvodu večera porota skládající se ze známých českých šéfkuchařů Radka Kašpárka, Jana Punčocháře a Přemka Forejta oznámila třem finalistům, že k přírpavě dezertu se dostanou pouze dva nejlepší. Po představení předkrmu a hlavního chodu měla nejvíce bodů Terka, ale zbylí dva soutěžící měli shodný počet bodů. Jak Kuba, tak i Honza, který se po prvním kole umístil na třetí příčce, tak dostali možnost připravit dezert

Nejlepší dezert rozhodl finále

Jak se ukázalo, toto rozhodnutí vedlo k vítězství Honzy. Jan Albrecht, Albrechťák či jednoduše Honza z Masterchefa, instruktor Wimhof metody, svým dezertem oslovil porotu úplně nejvíc a od každého z nich získal to nejvyšší možné bodové ohodnocení.

Vítězné menu usměvavého Honzy

Zajímá vás, čím porotce usměvavý a vždy dobře naladěný soutěžící Honza nadchl a z čeho se jeho vítězné menu skládalo? Všechny chody spojovalo to, že byly připraveny z obyčejných surovin, které jsou běžně dostupné v každém obchodě a může si z nich uvařit úplně každý.

  • Předkrm se skládal kedlubny, uzeného úhoře, kaviáru a kefíru.
  • Hlavní chod byl poctou králíkovi a kromě králičího masa obsahoval také omáčku z černého česneku, ledvinky, ředkvičky a špenát.
  • Dezert byl tvořen jahodami, smetanou a bezem.

Stanovte si jasné cíle a jděte naproti svým snům, vzkazuje Honza

Honzu přišla na finálové klání podpořit jeho dcera a na konci večera bylo poznat, že z výhry mají ohromnou radost oba. Vítěz letošní řady soutěže prohlásil, že si od začátku věřil a při svém proslovu ponoukl diváky k tomu, aby si šli za svými sny, protože on je ukázkou toho, že sny se mohou plnit.

Nová láska v letošní řadě soutěže?

Během přípravy hlavního chodu se Jan Punčochář zeptal soutěžícího Máry, který vypadl v jedné z vyřazovacích výzev, kdo by měl podle něj zvítězit. Nejenom přítomné, ale i diváky u obrazovek překvapil svým prohlášením, že nedokáže říci pouze jedno jméno.

Ve finále se totiž proti sobě postavil jeho nejlepší kamarád (Honza), starší brácha (Kuba) a přítelkyně (Terka). Údiv v porotcových očích prozradil, že o vztahu neměla ponětí nejenom porota, ale ani řada dalších soutěžících.

Protože je ovšem pořad natáčen s určitým předstihem, vztah Terky a Máry je již bohužel otázkou minulosti a oba šli ve svých soukromých životech dál svou vlastní cestou, ale stále zůstávají přáteli. Nebudou tak následovat šlépěje Betty a Vojty, kteří se seznámili v minulé řadě soutěže a 28. září 2023 si řekli své ano v rodinné usedlosti Na Kmíně.

Jakým směrem se bude ubírat cesta Honzy Albrechta můžete sledovat na jeho sociálních sítích i oficiální webové stránce. Již nyní je ale jasné, že se máme na co těšit. Ze všech tří finalistů totiž právě Honza prošel v soutěži největším vývojem a udělal největší pokrok.

Zdroje: Voyo, TV Nova, Albrechtak

Oblíbené