Spojte se s námi


Ekonomika

Konec Ruské zmrzliny v Čechách

Publikováno

dne

Kdysi velmi oblíbenou Ruskou zmrzlinu si v Česku už nekoupíte. Výrobce této letní pochoutky Prima dal tomuto zmrzlinovému produktu nový název. Z původně Ruské zmrzliny se totiž stane Ukrajinská zmrzlina.

Společnost Bidfood Czech Republic, kam patří i značka zmrzliny Prima, tak chce vyjádřit svůj postoj vůči ruské agresi a podpořit Ukrajinu.

A co se stane s již hotovými výrobky na skladech? Původní obal obdrží nálepku s prozatímním názvem „Podporujeme Ukrajinu“. Změny se tak projeví v rámci několika dní.

Zmrzlina s názvem „Ukrajinská zmrzlina“ a s novým vizuálem se začne prodávat od začátku dubna. Podle vedoucího divize Prima Prokopa Volfa je potřeba i takovýchto gest, jak uvedl pro server novinky.cz.

Smetanová zmrzlina v oplatce se v SSSR vyráběla podle americké receptury, tedy s hlavní ingrediencí – sušené mléko. To se ale v té době v SSSR nevyrábělo a tak bylo nahrazeno čerstvým mlékem z mléčných kombinátů. Zmrzlina tak obsahovala 13 % smetany, 20 % cukru a 7 % žloutků.

V době, kdy se začala zmrzlina rozvážet do zahraničí, se začal používat suchý led a do směsi se přidávala želatina nebo agar z mořských řas. Zmrzlina si tak udržela tvar a netála tak rychle.

Ruská zmrzlina se u nás začala prodávat v roce 1992 a oblibu si získala i v okolních státech, především na Slovensku, v Litvě a také v Arménii.

Samotná firma Prima, která nabízí i Kubu, Mrože nebo Pegase, u nás patří k jedněm z nejznámějších, jenž vyrábějí zmrzlinové pochoutky.

Zdroj: Twitter, CzechCrunch, Novinky

Oblíbené