Spojte se s námi


Novinky

Komentář: Dětské mučírny v Chersonu? Jestli ze sebe ani teď není „vlastencům“ špatně, tak je s nimi něco špatně

Publikováno

dne

Ve středu se objevily velmi znepokojivé informace v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Ruští teroristé naštěstí ztratili momentum a rozhodně se nedá mluvit o jejich postupu, nicméně i díky tomu se odkrývá, jakých hrůz se dopouštějí. Ukrajinský ombudsman tvrdí, že v Chersonu byly nalezeny dětské mučírny. Pořád budeme naříkat, že je něco drahé?

Terorista Vladimir Putin se s útokem na Ukrajinu pořádně přepočítal. Věřil, že dojde k rychlému obsazení, nicméně od února, kdy invaze započala, se Rusové ke svému cíli příliš nepřiblížili. Ten se jim naopak vzdaluje.

Nemluvě o tom, že Rusové dokazují své barbarství v plné kráse. Navzdory tomu mají mnoho obhájců i v našich končinách, kde evidentně skvěle funguje proruská propaganda.

Zatímco na Ukrajině umírají lidé a tamní lid se musí bránit teroristům, zdejší „vlastenci“ brečí, že je vše drahé. Situace je samozřejmě nelehká, ale nikdo na nás neútočí a vše se dá nějakým způsobem řešit. Jenže když není ani snaha se trošičku omezit, tak se nedá svítit.

Nedělá jim problém přehlížet masakr v Buči, že Rusko útočí na civilní cíle, schválně vraždí civilisty. Objevily se už i různé důkazy o znásilňování nejen žen, ale také dětí. O mučení mužů nemluvě.

Ve středu se navíc objevily další nepříjemné informace. Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec podle agentury Reuters prohlásil, že okupační vojska ruské armády zadržovala a týrala v Chersonu děti.

Děti prý dostávaly vodu každé dva dny, drženy byly prakticky bez jídla. Dětské cely byly součástí jedné ze čtyř odhalených mučíren ve městě. Sice to zatím není jak nezávisle ověřit, nicméně překvapení by to určitě nebylo.

A pokud se informace potvrdí, tak by se mělo všem „vlastencům“ udělat zle. Ne z toho, čeho jsou Rusové schopní. Ale z toho, že tento stát, teroristický režim a jeho chování obhajují kvůli své vlastní pohodlnosti.

Jestli jim ze sebe nebude špatně, tak je něco opravdu špatně. Nejen s nimi, ale zřejmě s celou společností, která dopustila, aby se vůbec podobné nenávistné pudy, sobectví a nesamostatnost rozšířily.

Zdroj: Reuters, Frews, AP News

Oblíbené