Spojte se s námi


Novinky

Koalice Spolu nepodpoří Kalouska v boji o Hrad

Publikováno

dne

Koalice Spolu chce do následujících prezidentských voleb nasadit svého kandidáta. S největší pravděpodobností jím ale nebude Miroslav Kalousek, kterého koalice v boji o Hrad nepodpoří.

Miroslav Kalousek již v minulosti několikrát prohlásil, že uvažuje o své kandidatuře na Hrad. Dle svých slov ale nebude chtít být nominován žádnou z politických stran, nýbrž chce nasbírat více než 50 tisíc podpisů od občanů.

„V soutěži bude jistě několik kandidátů politických a několik občanských. Pokud se rozhodnu kandidovat, chtěl bych být kandidátem občanským a rozhodovat se budou voliči,“ uvedl Miroslav Kalousek Právu ke své kandidatuře.

Nyní to vypadá, že ani koalice Spolu nebude chtít Kalouska v prezidentských volbách podpořit. „Budoucí vládní koalice má ambici hledat shodu na společném kandidátovi, nicméně prozatím ještě nejsme v rozhovorech tak daleko, abychom mohli říci, kdo tím kandidátem bude,“ řekla Markéta Pekarová Adamová s tím, že Kalousek by neměl být kandidátem koalice.

To, že jednání stále probíhají potvrdil i šéf koalice Petr Fiala. „Nechci v tuto chvíli spekulovat o žádném potenciálním kandidátovi. S výjimkou Andreje Babiše, jenž je pochopitelně pro naše voliče nepřijatelný. Budeme určitě chtít postavit alternativu, jež nad ním bude schopna zvítězit.“

Zdroj: Právo, Novinky

Oblíbené