Spojte se s námi


Kultura

Kdo si zahraje slavného zpěváka Billyho Joela je zatím ve hvězdách! Filmařům komplikuje práci získání zpěvákových práv

Publikováno

dne

V posledních letech se staly velmi populárními filmy o slavných hudebních osobnostech světové scény. Asi největší ohlas zaznamenal snímek Bohemian Rhapsody, který mapuje profesní a životní éru jedné z nejslavnějších britských rockových kapel Queen.

Legendárního Freddieho Mercuryho si ve filmu zahrál americký herec egyptského původu Rami Malek. Ten za své ztvárnění zpěváka s nezaměnitelným hlasem získal řadu ocenění včetně Oscara v roce 2019.

Teď se chystá další filmová biografie. Ta diváky seznámí s kariérou amerického zpěváka, skladatele a hudebníka Billy Joela (72). Ten se na výsluní dostal v pouhých 16 letech, kdy ho objevil Irwin Mazur.

V roce 1972 ho pak oslovil producent Clive Davis, který do té doby spolupracoval například s Brucem Springsteenem nebo Santanou. Šestinásobný držitel ceny Grammy je trojnásobným otcem, když má tři dcery. Té poslední se dočkal v 68 letech. Celkově se pak oženil čtyřikrát.

Film v režii Adama Rippa by se měl jmenovat podle Joelova alba z roku 1973, tedy Piano Man. A by měl mapovat především začátky jeho kariéry.

Režisér a scénárista filmové biografie Adam Ripp se s hudbou Billyho Joela poprvé seznámil ve 4 letech a to díky spolupráci Ripppova otce, producenta Artieho Rippa s Joelem. Cesta neznámého kluka, který se stane slavným hudebníkem, je podle něj silný příběh pro vznik filmu.

Na rozdíl od členů skupiny Queen, se Joel na vzniku filmu zatím nepodílí a tak jeho tvůrcům chybí práva na použití jeho hudby a i samotné ztvárnění jeho příběhu. Prozatím mají pouze práva ke vzniku snímku o Irwinu Mazurovi, který se na přípravě filmu o Joelovi také podílí.

Zdroj: Variety, Novinky.cz

Oblíbené