Spojte se s námi


Celebrity

Kate Winslet slaví 48. narozeniny. Jakých rolí se od ní ještě dočkáme?

Britská herečka Kate Elizabeth Winslet má za sebou řadu úžasných rolí, které jsou dnes již absolutními klasikami. Ve čtvrtek oslaví své 48. narozeniny, to ovšem neznamená, že by měla s herectvím končit, ba naopak!

Publikováno

dne

Britská herečka Kate Elizabeth Winslet má za sebou řadu úžasných rolí, které jsou dnes již absolutními klasikami. Ve čtvrtek oslaví své 48. narozeniny, to ovšem neznamená, že by měla s herectvím končit, ba naopak!

Legendární Rose z Titanicu se narodila v anglickém Readingu a její zájem o herectví se objevil již v mladém věku. Studovala dramatické umění na střední škole a brzy se začala objevovat v televizních seriálech a divadelních produkcích.

Poprvé na sebe ale opravdu upozornila až v roce 1994, když si zahrála ve filmu Petera Jacksona Božská stvoření, který byl inspirován skutečnou událostí.

Průlomová role v Titanicu

Skutečný zlom v její kariéře přišel s rolí Rose DeWitt Bukater v epickém filmu Titanic (1997) od Jamese Camerona. Film se stal celosvětovým fenoménem a získal několik Oscarů.

Její výkon v roli mladé dívky z vyšší společnosti, která se zamiluje do chudého umělce na palubě ztroskotané lodi, získal srdce diváků a učinil ji mezinárodní filmovou hvězdou.

Na Oscara byla nominována několikrát, ovšem získala ho pouze za roli ve filmu Předčítač, kde si zahrála Hannou Schmitzovou, jenž byla souzena za válečné zločiny ve druhé světové válce. Její výkon v tomto filmu byl výjimečný a ukázal její schopnost přinést do života složité a emotivní postavy.

Mimo již zmíněných filmů se Kate Winslet objevila v mnoha dalších úspěšných projektech. Mezi její nezapomenutelné role patří například Clementine, kterou ztvárnila ve filmu Věčný svit neposkvrněné mysli (2004), April ve filmu Nouzový východ (2008) či a Joanna ve snímku Steve Jobs (2015). Všechny tyto výrazné výkony z ní udělaly jednu z nejvíce respektovaných hereček v Hollywoodu všech dob.

Na co se můžeme těšit?

Rodačku z Readingu uvidíme v nejbližší době ve dvou nových filmech, konkrétně v Lee, kde si zahraje roli fotografky a modelky Elizabeth Lee Miller, jenž se za druhé světové války stala korespondentkou časopisu Vogue, a Fake!, jenž vypráví o pyramidovém podvodu s kryptoměnou OneCoin.

Zdroj: CSFD, Wikipedia, CNN

Oblíbené