Spojte se s námi


Kultura

Karel Vágner slaví 80! Autor Duhové víly si nejvíce přeje ukončení války na blízké Ukrajině

Publikováno

dne

Kdo si alespoň jednou nezazpíval nebo si nezatančil na hity jako Ahoj léto či Holky z naší školky. Právě jejich autor, skladatel, textař a producent Karel Vágner oslaví 22. března své 80. narozeniny.

Narodil se v Praze. Na Pražské konzervatoři vystudoval hru na kontrabas. Jeho první kroky pak vedly do Greenhorns a Orchestru Karla Duby. Jenže v roce 1968, při jedné z cest do zahraničí, tragicky zemřel Duba i s několika členy orchestru. Jejich autobus se zřítil v Mongolsku do propasti. Vágner však spolu s několika dalšími členy nehodu přežili.

Od 90. let se pak věnoval především podnikání a producentské činnosti. Byl majitelem vydavatelské firmy Multisonic. Jeho profesní život je spojován především se zpěvačkou Hanou Zagorovou, řídil ale také orchestr Evy Pilarové nebo hrál v Semaforu Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. To je ale pouze malý výčet jinak bohaté a úspěšné kariéry Karla Vágnera.

Ještě před vstupem na hudební prkna ho bavil především sport, kterému se, kvůli zranění ruky, nemohl věnovat profesně. Mezi jeho koníčky ale patří dodnes. A to především tenis.

Má celkem 6 dětí. Řada z nich se vydala v jeho stopách, například jeho syn Josef nebo dcera Tereza, kteří se věnují pěvecké kariéře. Dcera Anna se věnuje tanci. Neméně známí je i jeho nejstarší syn Karel Vágner ml., manžel známé topmodelky Simony Krainové.

I nejznámější český rybář Jakub Vágner je synem Karla Vágnera. A právě ten mu v dubnu nadělí ten největší dárek. S manželkou přivedou na svět svého prvního potomka a dědečkovi již osmé vnouče.

Jakub Vágner se se svou manželkou, původně z Německa, oženil loni na podzim. Na Katlově u Kutné Hory spolu pořádají školičky pro mladé rybáře.

Na oslavě jeho 75. narozenin naposledy zazpíval v Lucerně Karel Gott. Kvůli obavě z nemoci koronaviru, které podlehlo již pár Vágnerových přátel, se ale letos žádná oslava konat nebude.

V show 7 pádů Honzy Dědka řekl, co by si přál ke svému jubileu. Především zdraví pro všechny členy rodiny a přátele, poté také ukončení bojů na Ukrajině a už žádnou válku.

Zdroj: iDNES, Blesk, Aha online

Oblíbené