Spojte se s námi


Cestování

Kam zajet na víkend? Brno je dle britského časopisu druhým nejlepším místem v Evropě

Publikováno

dne

Věhlasný britský časopis Time Out vydal v jednom ze svých článků seznam 16 nejlepších míst, kam by si čtenáři měli zajet na víkend. Na krásném druhém místě se v žebříčku umístilo Brno.

Žebříček sestavil britský časopis Time Out za pomoci svých lokálních editorů. Aby však byla zajištěna určitá míra objektivity, editoři nesměli hlasovat pro město v zemi, ve které žijí.

Mezi kritérii pro hlasování byla dle časopisu například snadná dostupnost vlakem a autobusem nebo kvalita jídel, noční život a duch komunity, což mají být věci, které dělají daná místa výjimečnými.

V žebříčku nejlepších míst měla zastoupení i Česká republika. A Brno si nevedlo vůbec špatně, když obsadilo druhé místo. „I když je mezi Prahou a Vídní, sebevědomé Brno není žádné prostřední dítě. Z kdysi továrního města, kterému se přezdívalo „moravský Manchester“, se české druhé město změnilo na postindustriální vědecké a technické centrum,“ stojí v článku u popisu Brna.

Britský časopis sestavil tento žebříček, aby čtenářům představil nejlepší místa, která mohou navštívit v novém roce. „Předvídáme, že v roce 2022 zažijí velkolepý návrat krátké výlety do měst,“ uvádí magazín v úvodu. Dle něj by měla být epidemiologická situace natolik dobrá, aby lidé mohli vyrazit po celé Evropě bez výraznějších omezení.

Zdroj: Time Out, Novinky

Oblíbené