Spojte se s námi


Novinky

Jurečka vyzval Vondráčka k rezignaci

Publikováno

dne

Předseda strany KDU-ČSL Marian Jurečka vyzval Radka Vondráčka k rezignaci na post předsedy poslanecké sněmovny. Důvodem má být Vondráčkova nejasná návštěva prezidenta Miloše Zemana v nemocnici.

Radek Vondráček za nejasných okolností a bez vědomí ošetřujícího lékaře navštívil prezidenta Zemana v nemocnici. Důvod návštěvy se ani dodnes nepodařilo Vondráčkovi objasnit, a tak vyvolal mnoho otázek.

Na to nelibě reagoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, jenž na tiskové konferenci vyzval Radka Vondráčka k rezignaci na post předsedy poslanecké sněmovny.

„Měl by rezignovat. Po tom, co jsem viděl včera a dnes, mi to přijde naprosto neslučitelné s postupem tak vysoce postaveného ústavního činitele,“ uvedl na tiskové konferenci Jurečka.

„Nechápu, proč tam předseda sněmovny Vondráček šel a vyvolal tak další otázky,“ dodal Jurečka. Jeho slova podpořil i lídr koalice SPOLU Petr Fiala. „Veřejnost nevěří vyjádřením ústavních činitelů a úředníků. Policie a lékaři je korigují. Přesto si nikdo není jistý, kde je pravda. Tak vypadá fatální krize důvěry.“

Zdroj: Tisková konference KDU-ČSL, Petr Fiala

Oblíbené