Spojte se s námi


Zajímavosti

Je Halloween pouze nevinnou zábavou, nebo může přitahovat kriminalitu?

Koleda, nebo trest! Tahle nevinná říkanka je typická pro Halloween. Je to období, kdy se svátek a tajemno prolínají. 31. října děti v kostýmech upírů, vlkodlaků a mimozemšťanů obchází domy, žadoní o čokoládu a bonbony. Jejich roztomilé pohledy a škemrání mají moc rozplynout i ty nejtvrdší srdce. Avšak tento veselý svátek ukrývá i stinnou stránku, která dokáže nahnat hrůzu.

Publikováno

dne

Koleda, nebo trest! Tahle nevinná říkanka je typická pro Halloween. Je to období, kdy se svátek a tajemno prolínají. 31. října děti v kostýmech upírů, vlkodlaků a mimozemšťanů obchází domy, žadoní o čokoládu a bonbony. Jejich roztomilé pohledy a škemrání mají moc rozplynout i ta nejtvrdší srdce. Avšak tento veselý svátek ukrývá i stinnou stránku, která dokáže nahnat hrůzu. 

Halloween, původně oslavovaný v anglofonních zemích jako Amerika, Kanada, Spojené království a Irsko, se stává jedním z nejúžasnějších svátků, který si nachází cestu do dalších koutů světa. Ať už jste kdekoliv, pravděpodobně zaznamenáte ten nádech záhadna, který Halloween provází. Některé kultury drží tradiční oslavy, ale díky vlivu komerce a rozšířené popkultury dnes můžete zažít Halloween téměř všude. 

Kostýmy, dýně, a samozřejmě strašidelné zážitky jsou na pořadu dne. Halloween se stává událostí, která spojuje lidi z různých kultur a zemí, ať už se jedná o zábavu v podobě legrace nebo vyprávění tajemných příběhů.

Mnoho příběhů spojených s Halloweenem se poznamenalo tajemstvím a nepředvídatelností. Když se slaví tento svátek, hranice mezi realitou a fikcí se stírají. Přináší to veselí a hrůzu, ale také záhadu, která nás nutí přemýšlet o temných a nevyřešených stránkách lidské povahy.

Nad ulicemi, kde se lidé v hrůzostrašných kostýmech smějí a šklebí se, lze cítit napětí a neklid, jako by ve vzduchu viselo něco zlověstného. Něco, co dokáže probudit naše temné stránky a přimět nás hrát si na vlastní hororové představení. Jakým způsobem se temné síly Halloweenu mohou dostat na povrch?

Jedním ze strašidelných příkladů je případ Dereka Warda na Long Islandu v roce 2014. Rozhodl se stvořit vlastní halloweenský horor, kdy brutálně zabil svoji matku a předváděl šokující scénu s jejím tělem na ulici. Zdálo se, že kolemjdoucí si mysleli, že je to halloweenský vtípek, ale realita byla daleko hrůznější.

Halloween také přináší případy, kdy lidé přijmou podobu slavných hororových postav z filmů. Zdá se, že to některé inspiruje k vražedným činům, podobným těm, které vidíme na plátnech kin. To byl případ Davida Andrewse v roce 1984, který ubodal svoji partnerku a její dvě děti, unesl osmiletého syna a pokusil se o sebevraždu. Tento případ zní jako hororový scénář.

Halloween nespočívá pouze v krvi a strachu. Existují i případy záhadných zmizení, které zůstávají nevyřešené. Jako případ Cindy Song v roce 2001, kdy mladá žena odešla na Halloweenskou párty a nikdy se nevrátila. To, co se ní přesně stalo, zůstává záhadou, a její budoucnost se obklopuje stínem této tajemné noci.

Dokonce ani památky slavných osobností neuniknou vlivu Halloweenu

Harry Houdini, známý mistrovský iluzionista, opustil tento svět dne 31. října 1926 poté, co ho brutálně napadli během jednoho ze svých vystoupení. Jeho manželka Bess se pokusila v Halloweenový večer navázat kontakt s jeho duchem z onoho světa, což dodalo prostředí podivné nadpřirozené nálady.

Právě proto, že Halloween se slaví každý rok, je možno si uvědomit, že v tomto světě, kde se radost a tajemno mísí, může docházet k nečekaným a záhadným událostem. Je to čas, kdy se nám otevírají dveře do světa plného tajemství, která mohou zůstat nevyřešena až do dnešních dnů.

Není překvapením, že tento den přináší nejen radostné oslavy, ale i mnoho temných a záhadných událostí. Je to období, kdy se hranice mezi realitou a fantazií stírají, a skutečnost nás může překvapit strašidelnými a záhadnými příběhy.

Zdroje: flowee, enigmaplus

Oblíbené