Spojte se s námi


Ekonomika

Jaká banka má nejlepší finanční produkty? Na vrcholu Moneta, KB nebo Česká spořitelna

Publikováno

dne

Za sebou máme jedenáctý ročník soutěže Finanční produkt roku, která samozřejmě i letos určila vítěze v jednotlivých kategoriích. Kdo se stal vítězem v oblasti hypoték nebo u jaké banky najdete nejlepší běžný účet?

Finanční produkt roku je soutěž, ve které analytici společnosti Scott & Rose na webu Finparada hodnotí ty nejlepší bankovní produkty uplynulého roku, tedy 2021.

Tato soutěž v sobě skrývá hned několik kategorií: nejlepší běžný účet, spořící účet, neúčelové osobní úvěry či hypotéky. To jsou tradičně nejsledovanější kategorie, na které se zároveň experti zaměřují nejvíce.

Pro běžný účet byste si tedy podle výsledků měli jít do Monety, jejíž účet Tom Plus nabízí bezplatný výběr ze všech bankomatů v České republice a rovněž v zahraničí, přičemž jeho vedení samozřejmě nic nestojí.

Účet si můžete sjednat online v pohodlí domova, nabízí okamžité platby nebo využívání služeb, jakými jsou Google Pay, Apple Pay, potažmo Garmin Pay. To znamená, že si svou kartu můžete nahrát do mobilního bankovnictví či aplikace a v obchodech tak budete moci telefonem, aniž byste měli platební kartu fyzicky u sebe.

Druhé místo patří v této oblasti Raiffeisenbank a jejímu Chytrému účtu, třetí pozici drží Air Bank.

Kategorie spořících účtů se pak podle výsledků dělí ještě na další tři oblasti: spořící produkty do 300 tisíc Kč, poté od 300 tisíc do 600 tisíc Kč a poslední třída, kde už se pohybujeme nad hranicí 600 tisíc korun.

První kategorii kraluje Hello bank! a jejich Hello spoření, jenž aktuálně nabízí úrokovou sazbu ve výši 1,8 % ročně pro vklady do 200 tisíc Kč.

Lídrem druhé jmenované oblasti je již výše zmíněná Moneta Money Bank, která aktuálně nabízí úrokovou sazbu 2,5 % p.a. pro vklady do jednoho milionu korun. Pakliže zůstatek na spořícím účtu přesáhne tuto hranici, tak se onen zbytek úročí 0,5 %.

No a kategorii číslo 3 ovládla opět Moneta se svým spořícím účtem Genius Gold, jehož vedení, založení i zrušení, přesně jako v případě výše uvedeného spořícího účtu, jede zcela zdarma. Gold je nicméně určen pro klienty, kteří již disponují také goldovým běžným účtem.

Klasická úroková sazba (pro vklady do jednoho milionu Kč) je 0,3 % p.a., nicméně při splnění dvou dalších podmínek se klienti mohou dostat až na roční úrokovou sazbu ve výši 1,1 %.

Tudíž v případě, že vám na běžný účet Genius Gold příjde měsíčně alespoň 35 000 Kč, zvyšuje se tato sazba o dalších 0,4 % (tedy na celkových 0,7 % p.a.). Na nejvyšší úrokovou sazbu (1,1 %) se dá dostat v případě, že si ke všemu klient ještě nakoupí podílové listy v minimálně částce půl milionu Kč.

Kategorii neúčelové osobní úvěry ovládla Komerční banka. Její Osobní úvěr nabízí jednu z nejnižších úrokových sazeb na trhu, konkrétně „od 4,90 % p.a.“. Půjčku si můžete vyřídit i online bez návštěvy pobočky. Za správu a vedení půjčky klient rovněž neplatí vůbec nic.

Pro druhé místo si došla mBank, třetí příčku ukořistila ČSOB.

Tímto se dostáváme k poslední kategorii, tedy k hypotékám. Aktuálně nejvýhodnější hypotéční úvěr na trhu najdete u České spořitelny, která nabízí své úvěry od 4,54 % p.a. Druhé místo v této oblasti bere UniCredit Bank, třetí příčku obsadila Equa Bank.

Zdroje: Finparada, Moneta Money Bank, iDnes

Oblíbené