Spojte se s námi


Technika

Jak moc velká senzace budou Apple Glasses a kdy se jich dočkáme?

Publikováno

dne

Podobně jako u první generace Apple Watch se dočkáme toho, že americká společnost představí svůj nový produkt Apple Glasses ještě před tím, než půjdou na trh. Tato prezentace se očekává v průběhu příštího roku, samotný produkt poté až v roce 2023.

Apple však samozřejmě není jedinou firmou, která se o podobnou věc pokouší, a je pouze otázka času, kdy s podobnou novinkou přijdou i ostatní společnosti.

Jak jsme si už nicméně zvykli, produkty od Apple jsou ceněny nejen pro jejich funkčnost, ale také pro jejich design. I proto se mnozí těší na AR a VR produkty především od této společnosti.

Každopádně jde o průlomovou věc, od které se dá očekávat, že bude pozvolna upozaďovat chytré telefony. Některé analýzy dokonce hovoří o tom, že již v roce 2030 se prodej AR a VR produktů vyrovná prodeji chytrých telefonů a začne je postupně nahrazovat.

Zatím se však počítá s tím, že budou tyto nové brýle napojeny na iPhone, díky čemuž budou oproti jiným již dostupným AR brýlím značně jednodušší.

Patent, který společnost Apple získala, je navíc dobrou zprávou pro lidi, kteří mají problémy se zrakem, jelikož by se jim chytré brýle měly přizpůsobit.

Tyto nové technologie vytvoří zcela nový svět, do kterého mnozí z nás budou unikat před realitou. Velkou změnou si projde především pracovní prostor, kdy budou mnozí pracovat z domu a pouze si nasadí AR brýle, které je dostanou do virtuální pracovny, kde se bude celá firma potkávat.

Pandemie koronaviru celý tento přechod do virtuálního světa velmi urychlila, když při podobných problémech, které lidstvo ještě v budoucnosti čeká, řeší problémy spojené s docházkou do práce, učením dětí a mnoho dalšího.

Zdroj: The Information, Apple Insider

Oblíbené