Spojte se s námi


Zajímavosti

Irena Čubírková: Vražedkyně dvou mužů skončila na oprátce

Dle statistik se těch nejhorších zločinů dopouštějí ve většině případů muži. Ovšem i mezi ženami najdeme takové, z jejichž brutality vás bude doslova mrazit v zádech. Podívejme se na jednu z těch, jejíž řádění za sebou v minulém století zanechalo dva mrtvé muže.

Publikováno

dne

Dle statistik se těch nejhorších zločinů dopouštějí ve většině případů muži. Ovšem i mezi ženami najdeme takové, z jejichž brutality vás bude doslova mrazit v zádech. Podívejme se na jednu z těch, jejíž řádění za sebou v minulém století zanechalo dva mrtvé muže.

Irena Čubírková roz. Srncová se narodila do sociálně velmi slabé rodiny a otec ji nakonec nechal dokonce umístit do dětského domova. Svého manžela pak poznala v pracovním táboře, kde pracoval jako obuvník. Tato nenápadná matka sedmi dětí spáchala dvě promyšlené vraždy, za které nakonec skončila na popravišti.

Manžel a milenec

Po válce se rodina usadila v Trutnově a manželům se postupně narodily čtyři děti. Nicméně Čubírková si našla milence a poté, co manžel na její nevěru přišel, se ho rozhodla zbavit. Ke společnému plánu vraždy přemluvila nejen svého milence, ale i jeho manželku, které namluvila, že celá nevěra je jen výplod Čubírkovy fantazie.

Vražda se odehrála 10. října 1951. Čubírek si krátil čas na nemocenské lakováním nábytku a pro jeho lepší schnutí se rozhodl snést z půdy kamna. Čubírková využila toho, že informaci o kamnech věděl soused, u kterého si chtěl manžel zapůjčit roury a poté co mu podala koktejl alkoholu a prášků a rozbila mu hlavu, naaranžovala spolu s milencem situaci tak, že to skutečně vypadalo jako nešťastná náhoda. Čubírka našli pod schodama s rozbitou hlavou a vedla ležela kamna.

Nový druh, další vražda

Čubírková si pak našla nového druha a v roce 1959 se s ním odstěhovala na Slovensko. Ambroz Ščepka však prý byl údajně opilec násilné povahy. A tak Čubírková začala spřádat další ďábelský plán.

7. prosince 1964 Šcepka již od rána slavil svůj svátek a vydatně popíjel. Ve večerních hodinách nakonec spadl ze židle a usnul na podlaze. A to byla příležitost. Čubírková jej několikrát udeřila do hlavy a nakonec hlavu sekáčkem oddělila od trupu.

Když měla jistotu, že je druh mrtvý, rozhodla se těla zbavit a spálila jej v peci na chleba a jeho hlavu odhodila v Trnavě na nádraží do prázdného vagonu. Následně šla nahlásit druhovo zmizení Bezpečnosti. V rámci vyšetřování byla na statku Čubírkových nalezena kost, o níž bylo prokázáno, že není zvířecího původu a po prozkoumání pece na chleba byly objeveny další nezvratné důkazy.

V souvislosti s touto vraždou pojali kriminalisté podezření a nechali exhumovat tělo Čubírka. Irena Čubírková se k oběma vraždám záhy přiznala. Za své skutky byla odsouzena k trestu smrti a 28. září 1966 na Pankráci oběšena.

Zdroje: ČSFD, Kriminalistika.eu, Reflex, Náš region

Oblíbené