Spojte se s námi


Cestování

Ikonická Route 66: Zajímavosti o nejznámější silnici světa a místa, která během cesty nesmíte vynechat

Když se řekne nejznámější silnice Ameriky, ihned se nám vybaví Route 66. Hvězda mnoha fotografií, filmů i seriálů. Co jste o ní ale nevěděli a která místa musíte přidat do svého itineráře?

Publikováno

dne

Když se řekne nejznámější silnice Ameriky, ihned se nám vybaví Route 66. Hvězda mnoha fotografií, filmů i seriálů. Co jste o ní ale nevěděli a která místa musíte přidat do svého itineráře?

Well if you ever plan to motor west

Než se s vámi podělíme o to, co vše můžete při cestě po legendární Route 66 spatřit, musíme si říct něco málo o její historii. Silnice vznikla jako spojnice mezi Los Angeles a Chicagem, což mělo pomoci zejména propojení průmyslu mezi západem a východem.

Well it winds from Chicago to L.A., more than two thousand miles all the way

Route 66 byla od roku 1926 Hlavní silnicí Ameriky. Vedla přes státy Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomu, Texas, Nové Mexiko a Kalifornii. Dohromady měřila skoro 4 000 kilometrů a stala se tak suverénní jedničkou mezi americkými silnicemi.

Get your kicks on Route 66

Nyní již ale k samotným zajímavostem. Tou první je to, že v současné době je Route 66 již pouhým stínem toho, čím kdysi bývala. Stále je možné se po některých jejích části projet, ale její funkce hlavní silnice USA byla nahrazena jinými, modernějšími dálnicemi.

Travel my way, take the highway that’s the best

Pokud chcete podniknout pravý americký roadtrip, silnice 66 by ve vašem itineráři rozhodně neměla chybět. To se ovšem neobejde bez pečlivého plánování a zkoumání úseků, jenž jsou bezpečně sjízdné.

Get your kicks on Route 66

Na cestě po Route 66 na vás čeká celá řada zajímavých míst.

  • Cadillac Ranch, Texas

Místo, na kterém můžete spatřit 10 old school Cadiallaců v netradiční podobě – zakopané přídí v zemi.

  • Palo Duro Canyon State Park, Texas

Zastavte se v Paolo Duro Canyon State Parku a užijte si pohled na nádhernou přírodní scenérii, které je přezdíváno Malý Grand Canyon.

  • Winslov, Arizona

Pro milovníky hudby povinná zastávka. Zanotujte si píseň Take it easy od kapely Eagles a projděte se okolo sochy muže s kytarou, která zde na počest tohoto songu vznikla. Bude-li se vám městečko zdát povědomé, znamená to, že jste viděli animovaný film Aura. Ano, správně, toto město posloužilo jako inspirace pro Kardanovou Lhotu.

  • Motel Blue Swallow, Nové Mexiko

Chtěli byste navštívit nejpřátelštější hotel na 66? Poblíž silnice stojí již od roku 1939 a nese název Motel Blue Swallow.

  • Zkamenělý lesní národní park, Arizona

Během cesty byste neměli vynechat zastávku v poušti, kde je řada archeologických nalezišť a také slavná Painted desert (barevná poušť).

Mimochodem, všechny nadpisy v článku jsme si vypůjčili ze slavné písně (Get Your Kicks on) Route 66.

Přírodních scenérií, městeček a podniků, které na Route 66 musíte navštívit je tolik, že by vydaly na román. My se ale snažili vybrat ta nejzajímavější. Která z nich si přidáte do svého cestovního plánu?

Zdroje: Route66, idnes, stoplusjednicka, chcidoameriky, YouTube

Oblíbené