Spojte se s námi


Kultura

Hra na oliheň v realitě? Velká Británie hlásí o soutěž velký zájem

Publikováno

dne

Seriál Hra na oliheň se stal obrovským hitem. Na streamovací platformě Netflix trhal rekordy a je natolik populární, že už ve druhém státě chystají jeho reálnou verzi. První byly Spojené arabské emiráty, k nimž se chce přidat Velká Británie.

Hra na oliheň si na Netflixu získala velmi rychle obrovskou popularitu. Stala se nejsledovanějším seriálem během jediného měsíce. Jihokorejský hit se ihned stal velkou součástí sociálních sítí.

Bylo víceméně jen otázkou času, kdy se seriál přenese do reality. A stalo se tak velice rychle. Už začátkem října show inspirovanou Hrou na oliheň uspořádali v Abu Zabí ve Spojených arabských emirátech. Pochopitelně bez násilí a vražd.

V listopadu se podle britského serveru Express uskuteční Squid Game rovněž ve Velké Británii. Adaptace soutěže se zhostí společnost Universal Ents, jež slibuje maximální a co nejvěrnější zážitek. Samozřejmě opět bez násilí a eliminace neúspěšných soutěžících.

Vítěz soutěže si pak odnese finanční odměnu, avšak ani zdaleka ne takovou, jaké se dočkal vítěz v seriálu. Bude se soutěžit o 500 liber, tedy zhruba 15 tisíc korun.

Celkově pěti her se v neupřesněné lokaci účastní 40 soutěžících. Zájemci platí startovné ve výši 45 liber, tedy zhruba 1300 korun, a musejí podstoupit lékařskou prohlídku. Společnost totiž nechce přilákat psychicky labilní účastníky.

Do soutěže se mohou zájemci hlásit přes webové stránky. Společnost Universal Ents přiznala, že zájem je skutečně velký. V polovině října kvůli velkému náporu dokonce spadly webové stránky.

Zdroj: Express, Netflix

Oblíbené